Język angielski Poziom B1–B2 uwielbiasz czytać korzystne powieści, a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie nieprzeciętne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.
CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści The Age of Innocence przyswajasz nowe słówka i uczysz się ich zastosowania w zdaniach. Wciągająca fabuła książki sprawi, iż nie będziesz mógł się oderwać od lektury, co zapewni regularność nauki.
SŁUCHAJ – pobierz darmowe nagranie oryginalnego tekstu powieści dostępne na poltext.pl/pobierz. Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę. ĆWICZ – do każdego rozdziału powieści przygotowane zostały specjalne dodatki, m.in.: • na marginesach stron odnajdziesz minisłownik i objaśnienia trudniejszych wyrazów; • w części O słowach poszerzysz słownictwo z danej dziedziny, a w części gramatycznej poznasz struktury i zagadnienia językowe; • dzięki zamieszczonym na końcu rozdziału testom i różnym ćwiczeniom sprawdzisz rozumienie przeczytanego tekstu; • odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych odnajdziesz w kluczu na końcu książki.
Przekonaj się, iż nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć. POSZERZAJ SŁOWNICTWO – UTRWALAJ – UCZ SIĘ WYMOWY Nowy Jork, lata siedemdziesiąte XIX wieku. Ellen Olenska, która niegdyś podjęła odważną i nieakceptowalną poprzez arystokratyczne środowisko decyzję o odejściu od męża, po kilku latach nieobecności wraca do miasta.
Famme fatale, należąca do tej hermetycznej społeczności, dziś jawnie pogardza jej zachowaniami. Jedno może być pewne – jej powrót sporo namiesza. Zwłaszcza w życiu młodego prawnika Newlanda Archera i jego narzeczonej Mary Welland.
**** Edith Wharton – amerykańska pisarka, autorka kilkudziesięciu książek i pierwsza kobieta, która otrzymała Nagrodę Pulitzera. Wielokrotnie nominowana do Nagrody Nobla. Pochodziła z zamożnej nowojorskiej rodziny.
W swej twórczości zajmowała się uprzywilejowanymi klasami Ameryki, przenikliwie przyglądała się zmianom obyczajowym i nie szczędziła przy tym zjadliwych komentarzy. Marta Fihel – anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem.
Współautorka książek do nauki języka angielskiego i słowników. Marcin Jażyński – doktor filozofii UW. Zajmuje się kognitywistyką, reżyseruje filmy animowane. Współpracuje z Collegium Civitas oraz Gimnazjum Społecznym w Milanówku.
Uczy filozofii, logiki i filmu animowanego. Grzegorz Komerski – absolwent filozofii, tłumacz, współautor książek do nauki języka angielskiego. Prowadzi blog komerski.pl poświęcony historii języków i etymologii.