Publikacja Katarzyny Loreckiej Jak kochamy? o przywiązaniu w miłości dotyczy jednego z ważnych aspektów związków romantycznych – stylów przywiązania. Stanowi ona kontynuację zagadnień podjętych w jej wcześniejszym książce Miłość.
Kocha… lubi… szanuje…? (Impuls, 2016). Autorka kompetentnie omawia tworzenie się i dynamikę więzi pomiędzy partnerami... […]fragment z recenzji dr hab. Andrzeja Łukasika, prof. UR poleca Wśród licznych koncepcji dotyczących miłości coraz obszerniejszą popularność zyskuje teoria przywiązania.
To właśnie w obszarze przywiązania, które w największym stopniu wpływa na to, jak w danym związku wygląda miłość, często pojawiają się trudności. Wyzwania, jakie można wówczas napotkać, zależą od tego, na ile komfortowo ludzie czują się w fizycznej i emocjonalnej bliskości.
Teoria przywiązania nie tylko jest tym, co pomaga lepiej zrozumieć, czym jest dla nas miłość i jaką drogą głównie idziemy jej naprzeciw, ale także wytycza kierunek realnej zmiany. A kiedy już się wie, dokąd się zmierza i po co, łatwiej jest znosić trudy podróży.
W książce „Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości" przyjrzymy się każdemu ze stylów przywiązania i temu jak się przejawia w miłości. Jak wpływa na poczucie błyskotliwości, na klimat wyprodukowanych związków, seksualność, bliskość emocjonalną, fizyczną, i in.
Przyjrzymy się również temu co, w zależności od stylu przywiązania, może pomóc zbudować dobrą relację. Tego uczy nas teoria więzi, tworzona przez Johna Bowlby’iego i rozwinięta przez innych naukowców, którzy od dziesięcioleci zgłębiają tajniki miłości po to, by żyło się nam lepiej.
Mam nadzieję, że książka ta pomoże Czytelnikom w odnalezieniu własnej, najlepszej drogi dotarcia do swego celu. Katarzyna Lorecka