Co po krótkiej historii czasu?
Wszechświat w skorupce Stephen Hawking wydał w 2001 roku, żeby opowiedzieć o najważniejszych odkryciach teoretycznych dokonanych po powstaniu jego najsłynniejszej niedługiej historii czasu. W tej kontynuacji wprowadza czytelników w świat fizyki teoretycznej i opowiada o swych próbach rozwiązania tajemnic Kosmosu.
Czytelnicy zainteresowani Teorią wszystkiego poznają tu zasady działania Wszechświata – od supergrawitacji do supersymetrii, od teorii kwantów do teorii M, od holografii do dualności. Wraz z Hawkingiem dotrą do samego frontu nauki, by sprawdzić, czy superstruny i p-brany stanowią ostateczne rozwiązanie zagadki naszego istnienia.
Wszechświat w skorupce orzecha jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć Wszechświat, w którym żyjemy.
Książka łączy dziecinne zadziwienie światem z intelektem geniusza. Zwiedzamy wszechświat Hawkinga, równocześnie podziwiając jego umysł.
„The Sunday Times”
Hawking bez dwóch zdań ma naturalny talent nauczyciela – dobroduszny humor i umiejętność zilustrowania szczególnie trudnych teorii przy pomocy analogii zaczerpniętych z codziennego życia.
„The New York Times”
Umysł Hawkinga szybuje ponad przestrzenią i czasem, wyciągając na jaw sekrety wszechświata.
„Time”