Poradnik dla członków zarządu, dyrektorów finansowych, ich księgowych, jak ponadto dla audytorów, konsultantów i biur rachunkowych próbujących uniknąć ryzyka podatkowego związanego z transakcjami przeprowadzanymi z podmiotami powiązanymi.
W opracowaniu przedstawiono: ■ jakie powinny być zadania i cele sporządzającego dokumentację cen transferowych, ■ jakie są zasady wyboru podmiotu do kontroli cen transferowych, ■ jak przygotować się do kontroli związanej z cenami transferowymi, ■ jakie części powinna zawierać dokumentacja cen transferowych, ■ jak progresywnać w przypadku kontroli dokumentacji.
Opracowanie posiada przykłady i wzory pism. = = = = ARGUMENTY SPRZEDAŻOWE: aby osiągnąć jak najkorzystniejsze wyniki, przedsiębiorcy starają optymalizować swą działalność pod każdym względem. Obejmuje to także skorzystanie z legalnych rozwiązań pozwalających płacić możliwie najniższe podatki.
wydajnym narzędziem służącym temu celowi jest skorzystanie z udogodnień, jakie dają relacje z podmiotami powiązanymi. Niezbędne jest jednak zrozumienie natury i problematyki cen transferowych, ponieważ błędna ocena skutków podatkowych tego typu operacji może okazać się bardzo kosztowna.
Nieznajomość reguł obowiązujących w zakresie cen transferowych naraża podatnika na poważne pokaźny z administracją skarbową. Aby temu zapobiec, należy przestrzegać podstawowych zasad zawartych w niniejszym poradniku.
WZBOGACONY OPIS OD REDAKTORA MERYTORYCZNEGO [17.08.2017]: Wprowadzone przez ustawodawcę zmiany w zakresie obowiązków dotyczących dokumentowania cen transferowych, poza powiększeniem obowiązków spółek, oznaczają także zwiększone ryzyko odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe spółki.
demonstrujemy poradnik dla członków zarządu, dyrektorów finansowych, ich księgowych, jak dodatkowo dla audytorów, konsultantów i biur rachunkowych próbujących uniknąć ryzyka podatkowego związanego z transakcjami przeprowadzanymi z podmiotami powiązanymi.
W opracowaniu przedstawiono: • jakie powinny być zadania i cele sporządzającego dokumentację cen transferowych, • jakie są zasady wyboru podmiotu do kontroli cen transferowych, • jak przygotować się do kontroli związanej z cenami transferowymi, • jakie komponenty powinna zawierać dokumentacja cen transferowych.
W opracowaniu prezentujemy główne problemy związane z dokumentowaniem podatkowym transakcji, podpowiadamy ich rozwiązanie. W poradniku przedstawiono przebieg kontroli podatkowej transakcji z podmiotami powiązanymi, ze szczególnym uwzględnieniem uprawnień przysługujących kontrolowanym.
Opracowanie podaje w przystępnej i uporządkowanej formie najważniejsze dla podatników informacje w zakresie aktualnych przepisów o cenach transferowych