Język angielski - Poziom B2 uwielbiasz czytać korzystne powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie znakomite połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.
CZYTAJ - SŁUCHAJ - ĆWICZ POSZERZAJ SŁOWNICTWO - UTRWALAJ - UCZ SIĘ WYMOWY CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści The Time Machine przyswajasz świeże słówka, uczysz się ich wykorzystania w zdaniach i poszerzasz słownictwo.
Wciągająca fabuła książki sprawi, iż nie będziesz mógł się oderwać od lektury, co zapewni regularność nauki. Czytanie tekstów po angielsku to najkorzystniejsza metoda nauki angielskiego. SŁUCHAJ – pobierz darmowe nagranie oryginalnego tekstu The Time Machine przystępne na librivox.org.
Czytaj równocześnie słuchając nagrania i utrwalaj wymowę. ĆWICZ – do każdego rozdziału powieści przygotowane zostały specjalne dodatki i ćwiczenia: • na marginesach stron odnajdziesz minisłownik i objaśnienia trudniejszych wyrazów; • w części O słowach poszerzysz słownictwo z danej dziedziny, a w części gramatycznej poznasz struktury i zagadnienia językowe; • dzięki zamieszczonym na końcu rozdziału testom i różnym ćwiczeniom sprawdzisz rozumienie przeczytanego tekstu; • odpowiedzi do wszelkich zadań zamkniętych wyszukasz w kluczu na końcu książki.
Przekonaj się, iż nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć. Młody naukowiec ma jedną pasję: podróże w czasie. Pewnego dnia udaje mu się skonstruować wehikuł, którym można przemierzać Krainę Czasu.
Wyrusza w podróż i przenosi się w rok 802 701. Marta Fihel – anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem. Współautorka książek do nauki języka angielskiego i słowników. Prof. Dr hab. Dariusz Jemielniak – wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego.
Pracował jako tłumacz agencyjny i książkowy, współautor kilkunastu podręczników do nauki języka angielskiego, twórca największego polskiego gratisowego słownika internetowego ling.pl. Grzegorz Komerski – absolwent filozofii, tłumacz, współautor książek do nauki języka angielskiego.
Prowadzi blog www.komerski.pl, poświęcony historii języków i etymologii.