Max Brand (ur. 29 maja 1892), właściwie Frederick Schiller Faust, znany dodatkowo m.in. Jako George Owen Baxter, George Evans i Evan Evans, to jeden z najpoczytniejszych autorów wielu konwencjonalnych powieści z Dzikiego Zachodu, znanych na całym świecie także dzięki ekranizacjom filmowym (np. Destry znowu w siodle). Był też dziennikarzem, a podczas drugiej wojny światowej korespondentem wojennym we Włoszech, gdzie zginął 12 maja 1944 roku. Prócz licznych atrakcyjnych westernów napisałproces powieściowy o doktorze Kildare, a także inne powieści, typowo przygodowe, o wartkiej akcji. W 1951 roku książki Maxa Branda zostały objęte w Polsce zapisem cenzury i poprzez około cztery dziesięciolecia były u nas znane jedynie z trudno przystępnych wydań przedwojennych i pochodzących z lat czterdziestych.
Dwaj poszukiwacze złota, ofiary skrytobójczego zabójstwa, podstępny morderca, którego intrygi posiadają skierować podejrzenia na fałszywy trop, młody awanturnik i rewolwerowiec, oskarżony o podwójne morderstwo,, a także enigmatyczny Shannigan, który za pomocą oddanej mu dziewczyny i szeryfa stara się nie dopuścić do zlinczowania niewinnego człowieka – oto główni bohaterowie tego pasjonującego westernu o dynamicznej akcji.
Wydanie uzupełnia tekst autorstwa tłumacza Złota rewolwerowca, Mieczysława Dutkiewicza, zatytułowany Na zachód od Missisipi. Jest to dokonana na przykładzie wybranych pozycji literatury westernowej próba przybliżenia Czytelnikowi określonych zjawisk i charakterystycznych typów postaci obecnych na Dzikim Zachodzie.
kolekcja wydawnicza Wydawnictwa JAMAKASZ „Biblioteka Andrzeja – Szlakiem Przygody" to linia, w której publikowane są tłumaczenia powieści należące do szeroko pojętej literatury przygodowej, przede wszystkim pisarzy francuskich z XIX i początków XX wieku, takich jak Louis-Henri Boussenard, Paul d’Ivoi, Gustave Aimard, Arnould Galopin, Aleksander Dumas ojciec czy Michel Zévaco, a także pisarzy angielskich z tego okresu, jak nawet Zane Grey czy Charles Seltzer albo niemieckich, jak Karol May. Celem serii jest popularyzacja nieznanej albo mało znanej w Polsce twórczości nad wyraz poczytnych w swym czasie autorów, asygnowanej głównie dla młodzieży. Seria ukazuje się od 2015 roku. Wszystkie egzemplarze są numerowane i opatrzone podpisem twórcy i redaktora serii.