Odkryj moc "pozytywnej przerwy" i raz na za każdym razem skończ walkę o władzę z dziećmi.
Czy Twoje relacje z dziećmi przypominają jakąś grę? nieprzerwanie idziesz w zapasy, odbijasz piłeczki, boksujesz się z dziećmi w powszednich zmaganiach? Czujesz, że wychowanie to harówka emocjonalna, która oddala Was od siebie? Uwaga! Czas na „time-out”, czyli pozytywną przerwę według Pozytywnej Dyscypliny.
Jak przestać walczyć z dzieckiem? Pozytywna przerwa i 50 innych sposobów dla rodziców i nauczycieli to kolejna książka dla rodziców od Pozytywnej Dyscypliny, pełna użytecznej wiedzy i wsparcia.
Zaprasza ona rodziców i wychowawców, aby odkryć moc „pozytywnej przerwy”. To narzędzie, które stwarza na relacjach i szacunku do dziecka i samego siebie.
Chwila na „ochłonięcie”, czas na „przemyślenie zachowania”, „karny jeżyk”?
To wciąż popularne i używane metody dyscyplinujące w wielu domach i placówkach. W takiej czy innej odsłonie – niezależnie od „dekoracji”, świadomie lub nie – te metody pełnią często funkcję kary. Przynoszą efekt zupełnie odwrotny do oczekiwanego, bo osłabiają motywację dziecka, zagrażają relacji, uruchamiają mechanizmy zemsty lub buntu, wpędzają w poczucie winy dziecko i rodzica, zaniżają samoocenę.
Dlaczego ta książka jest wyjątkowa?
Najnowsza książka z kolekcji Pozytywnej Dyscypliny autorstwa Jane Nelson zaprasza rodziców i wychowawców, aby odkryć moc „pozytywnej przerwy”. To narzędzie, które wytwarza na relacji i szacunku do dziecka i samego siebie.
W swej koncepcji autorka wykorzystuje teorię mózgu i współczesne badania z zakresu self-reg. Dzięki czemu „pozytywna przerwa”, to nie forma kary, ale sposób na wyciszenie emocji dziecka i opiekuna i powrót do równowagi bez uszczerbku dla relacji.
Dzięki książce docenisz czas na nudę i odpoczynek, który uczy sztuki samoregulacji i samodyscypliny, a także wzmacnia w dziecku wiarę w siebie i kształtuje umiejętności rozwiązywania problemów.
dodatkowo:
· opracujesz plan działania i postawy, żeby uniknąć walk o władzę z dziećmi;
· wzmocnisz wewnętrznie dzieci poprzez angażowanie ich w cykl zmiany zachowania;
· zrozumiesz błędne strategie dziecka, które kryją się za skomplikowanym zachowaniem.
· odkryjesz, iż czas nudy może być wartościowym doświadczeniem dla dziecka.
Opinie
Ta książka to szansa na spokój w naszych relacjach z dziećmi, uczniami i dorosłymi. Po co stosować pozytywną przerwę? żeby poczuć się lepiej, bo tylko wtedy mamy szansę zachować się lepiej (…).
Renata Korolczuk, Edukatorka PD, nauczycielka, mama
Dla mnie ta książka to przewrót kopernikański w myśleniu o wychowaniu i kompletne, gotowe do wzięcia narzędzie. Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek, kto pracuje z dziećmi, nie przeczytał tej książki.
Danuta Kuźnik, Edukatorka PD, logopeda, pedagog terapeuta, mama