(...) Publikacja opracowana poprzez Panią Anetę Kokot zasługuje na pełne poparcie, tym bardziej, że zjawisko mobbingu pomimo coraz obszerniejszej w tym względzie świadomości społecznej, wcale nie słabnie. Istnieje ciągle obszerna potrzeba uświadamiania tego mechanizmu jego przyczyn, przejawów i możliwości przebiegów.
Wartość podjętej w książce refleksji, jest ponadto tym obszerniejsza i cenniejsza, że wypowiadana jest przez pedagoga, wypowiadana z zaangażowaniem i pasją, oraz chęcią niesienia pomocy tym, którzy są krzywdzeni.
Zawarta w niej wiedza, zarówno, gdy chodzi o teorię jak i wskazywane realne działania poręczne, może być bardzo {pomocn|przydatn)a zarówno dla tych, którzy osobiście doświadczyli mobbingu jak i tym, którzy w takich sytuacjach niosą pomoc.
(...) Z recenzji prof. Nadzw. Dr hab. Mariusza Cichosza (...) Kwestie podjęte w publikacji są bardzo ważne i ciągle aktualne. Słusznie zauważa we "Wstępie" do recenzowanej pracy jej Autorka: "(...) mobbing, to nowe i bardzo niebezpieczne zjawisko.
Coraz więcej osób zgłaszających się po pomoc do Stowarzyszenia Antymobbingowego (...) to ludzie, którzy mają problemy z komunikacją interpersonalną (...) nie potrafią (...) rozwiązać (...) konfliktu (...)".(...) Autorka trafnie zauważa, że czytelnik aktywnie zaangażowany w taki czy inny rodzaj udzielanej pomocy pragnie poprawić swe działania i poszerzyć zasób wiedzy na ten temat oraz wykorzysta te książkę w sposób zgodny ze swoimi potrzebami.
Można mieć nadzieję, że czytelnik wybierze i dopasuje do własnej sytuacji warte w tej książce pomysły i propozycje (...). Z recenzji prof. Zw. Dr hab. Ryszarda Parzęckiego