Książka Łukasza Posłusznego jest doskonałym studium socjologicznym (…). Składa się z dwóch części zatytułowanych: „Teoria organizacji totalnej od Goffmana do dziś" i „Historia i praktyki". Opatrzona została krótkim wstępem, szerokim zakończeniem oraz imponującą bibliografią, na ogół anglojęzyczną, należycie wykorzystaną w tekście i dowodzącą erudycji Autora.
Struktura książki jest przejrzysta, a zawartość niebanalna dla socjologów, politologów, historyków, a także wszystkich zainteresowanych dylematami nowoczesności. Prof. Anna Matuchniak-Mystkowska Próbę krytycznej rekonstrukcji [teorii Goffmana] dokonaną poprzez Łukasza Posłusznego doceniam także dlatego, iż polskiej socjologii ciągle brakuje prawidłowego teoretyzowania solidnego doświadczenia społecznego.
Doświadczenie obozu koncentracyjnego jest nad wyraz wyrazistym przykładem tego braku. Dr Piotr Filipkowski Łukasz Posłuszny, adiunkt w Zakładzie Socjologii Kultury i Cywilizacji Uniwersytetu Wrocławskiego, z wykształcenia socjolog, historyk filozofii i filolog polski.
Jego zainteresowania koncentrują się w obszarze badań biograficznych i pamiętnikarskich, organizacji totalnych, pamięci społecznej i UX. Autor wielu artykułów poświęconych problematyce pamięci, a także dwóch książek Przestrzenne formy upamiętniania Zagłady (2014) i Pytanie o pamięć.
Relacje autobiograficzne więźniów obozów koncentracyjnych (2012). Współorganizował ogólnopolskie konkursy pamiętnikarskie, m.in. „Pamiętniki bezrobotnych" i „Życie codzienne w czasach koronawirusa".