W przedłożonej do recenzji monografii autorzy podjęli próbę zdefiniowania roli i znaczenia przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi w budowaniu przyjaznego mieszkańcom organizmu miejskiego. [...]
Zamierzenia badawcze autorów oceniam jako wartościowe z naukowego i poręcznego punktu widzenia. Wpisują się one w trzy kluczowe, współczesne i bardzo aktualne nurty badawcze, którymi są: gospodarka obiegu zamkniętego, stabilny rozwój i koncepcja inteligentnego miasta zorientowana na ulepszenie jakości życia mieszkańców.
w dodatku wyniki przeprowadzonych analiz są nad wyraz widoczne dla gospodarki polskiej, która boryka się z problemem niskiej ekoinnowacyjności i przeciętnej świadomości ekologicznej. W takich uwarunkowaniach społeczno-ekonomicznych wszelkie analizy systemowe i rekomendacje praktyczne odnoszące się do gospodarki odpadami są nad wyraz pożądane i cenne.
Warto także dodać, że dorobek Autorów monografii i ich doświadczenie naukowe, badawcze i biznesowe znajdujące wyraz w dojrzałości i innowacyjniu prowadzonych rozważań stanowią dodatkowy atut recenzowanej monografii.
[...] Przedłożona do recenzji monografia naukowa zatytułowana Smart company. Poziom zaawansowania przedsiębiorstwa w realizacji systemu gospodarki odpadami komunalnymi stanowi publikację wartościową naukowo i badawczo. Zawarte w niej treści uzupełniają badania empiryczne w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce i stanowią źródło cennych rekomendacji zarządczych. Recenzowane opracowanie może zostać wykorzystane zarówno poprzez naukowców, jak i praktyków zajmujących się gospodarką odpadami, gospodarką obiegu zamkniętego, zarządzaniem miejskim czy problematyką jednostajnego rozwoju.
Z recenzji dr hab. Izabeli Jonek-Kowalskiej, prof. PŚ