'Niczego nie będę ukrywać" Mika wychowywała się w blasku reflektorów skierowanych na jej znanych rodziców: Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka. Nikt nie wiedział o tym, jak szczególnie czuła się samotna.
Alkohol prędko stał się jej pocieszeniem i ucieczką od codzienności. Chwilami bywało naprawdę należycie, czuła się szczęśliwa, brylowała wśród znajomych, pędziła za miłością. I nagle pojawiały się lęk i wszechogarniający ból.
Nie pomagał już choćby alkohol. Pragnęła tylko, żeby wszystko zniknęło. O chorobie Mika wspomniała po raz pierwszy przypadkiem, będąc w manii. Dzisiaj już z całkowitą świadomością i mocą mówi o diagnozie: choroba afektywna dwubiegunowa.
Wraz z Miką, przez ponad 20 lat, chorowała cała jej rodzina. Mika Urbaniak w pierwszej tak szczerej rozmowie opowiada o swym uzależnieniu, chorobie i miłości, która uratowała jej życie. „Uratowałam siebie też ja sama, kiedy zrozumiałam, jak szczególnie chcę żyć" „Kiedy myślę o uzależnieniu i chorobie afektywnej dwubiegunowej przychodzi mi do głowy słowo godność, o którą każdy z chorujących musi prędzej czy później stoczyć walkę.
Mika w swojej książce demonstruje, jak nieprzystępna jest ta droga, równocześnie dając nadzieję na to, iż jest ona możliwa do przebycia. Iż w uznaniu strat i własnej bezsilności wobec choroby kryje się potężna moc zmieniania własnego życia".
Joanna Flis, psycholożka, psychoterapeutka, badaczka, autorka książek Współuzależnieni i Co ze mną nie tak?, podcasterka w kolekcji „Madame Monday" „Ta książka to historia wojowniczki, która zeszła do podziemi, stawiła czoła demonom, przebyła drogę całkowitą śmiertelnych przeszkód i wraca do nas z wyniesioną z tej walki mądrością, by nam wszystkim było lepiej.
Mika Urbaniak szczerze do bólu, z odwagą wprowadza nas w opowieść o intymnych przeżyciach, możemy się w niej przejrzeć i zrozumieć, że najgłębsze lęki i pragnienia są uniwersalne". Zofia Krawiec, krytyczka sztuki i artystka, IG: Nuerotic Girl „Jestem niezwykle wdzięczna Mice za to, że tak otwarcie mówi o walce z chorobą afektywną dwubiegunową i uzależnieniu od alkoholu.
Zdrowie psychiczne wciąż jest tematem tabu i niestety wiąże się ze stygmatyzacją. Dlatego takie rozmowy są nieocenione!" Anna Morawska-Borowiec, prezeska Fundacji „Twarze Depresji"