Zapewnienie bezpieczeństwa IT spędza sen z powiek nie tylko inżynierom,dodatkowo menedżerom i kierownictwu organizacji. W tym zadaniu mają im pomóc różnorodne narzędzia, jednak ich produktywne zastosowanie wymaga nie tylko wyrafinowanej wiedzy technicznej.
konieczne jest nieco szersze spojrzenie na sprawy cyberbezpieczeństwa,wykorzystać właściwe strategie obronne i środki zaradcze. By podejmować optymalne decyzje, konieczna jest wiedza o najkorzystniejszych praktykach cyberbezpieczeństwa i o dostępnych narzędziach.
To wszechstronny i poręczny podręcznik dla kierowników i inżynierów. Opisuje różne metody, platformy i technologie pochodzące od wielu dostawców, też wskazówki, jak je użyć do tworzenia stosownych rozwiązań.
Przedstawiono tu pożyteczne dane o sieciach komputerowych, podstawowych narzędziach bezpieczeństwa, rozwiązywaniu problemów w systemie Windows, inwentaryzacji sieci, zarządzaniu podatnościami, bezpieczeństwie aplikacji internetowych, zarządzaniu aktualizacjami i konfiguracją oraz mnóstwo innych kwestii.
Książka jest jednocześnie treściwa i prosta w odbiorze, pozwala zapoznać się z aspektami technicznymi i nietechnicznymi, z teorią i praktyką cyberbezpieczeństwa - z całą pewnością ułatwi naukę metod oceny zagrożeń, a także sprawdzania i polepszania użytkowanej konfiguracji.
W książce wynajdziesz: teoretyczne i ergonomiczne aspekty bezpieczeństwa informatycznego, produktywne strategie obronne, warianty narzędzi zapewniających cyberbezpieczeństwo, wykorzystanie takich narzędzi jak PuTTY, pathping, sysinternals.