Callena powinien przeczytać każdy zajmujący się ultrasonografią położniczo-ginekologiczną, czyli w praktyce każdy położnik-ginekolog. Kolejne wydania Callena to były książki absolutnie podstawowe dla rozwoju mojej wiedzy, nie tylko ultrasonograficznej, ale i położniczej, uczyłem się z nich patologii ciąży i terapii prenatalnej.
Tak naprawdę to nie jest podręcznik ultrasonografii, tylko raczej przewodnik po zastosowaniu metod obrazowych w położnictwie i ginekologii. Kiedykolwiek ktoś mnie zapytał, z jakiego podręcznika powinno się uczyć ultrasonografii, odpowiadałem: z Callena.
Dla wielu ze względu na barierę językową był on niezbyt dostępny. Dlatego także z ogromną radością przekazuję Państwu tłumaczenie na język polski podręcznika Callena, biblii ultrasonografii położniczo-ginekologicznej.
Jeżeli chce się należycie i mądrze prowadzić diagnostykę ultrasonograficzną, należy zapoznać się z tą książką. Spis treści: Badania ultrasonograficzne w położnictwie 1 cechy ultrasonograficzne zespołów wad wrodzonych, 2 Obrzęk uogólniony płodu, 3 Ocena ultrasonograficzna szyjki macicy w ciąży, 4 Ocena ultrasonograficzna łożyska, błon płodowych oraz pępowiny, 5 pojemność płynu owodniowego w zależności od dobrostanu płodu, 6 Przedporodowa ocena płodu i rola badania ultrasonograficznego, 7 Rola ultrasonografii dopplerowskiej w położnictwie, 8 Rola obrazowania metodą rezonansu magnetycznego w położnictwie, 9 Rola ultrasonografii w terapii płodowej, 10 Położnicze badanie ultrasonograficzne u otyłej pacjentki,