Atlas składa się z trzech tomów i oddzielnego zeszytu z tabelkami stawów, mięśni i nerwów. Jest dedykowany z zasady dla studentów kierunków lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, a także pielęgniarstwa i położnictwa.
pozwala na szybkie i rzeczowe przyswojenie wiedzy do egzaminów, kolokwiów i zaliczeń. W atlasie wiedzę anatomiczną powiązano z wybranymi zagadnieniami klinicznymi posiadającymi wielkie znaczenie w późniejszej praktyce lekarskiej.
wyodrębnione jest zatem, by towarzyszył lekarzom wszystkich specjalności, rehabilitantom, fizjoterapeutom, pielęgniarkom i położnym i kosmetologom. Tom 1 Ogólne pojęcia anatomiczne. Narządy ruchu Tom 2 Narządy wewnętrzne klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy Tom 3 Głowa, szyja i układ nerwowy Do każdego tomu dołączono krótki słownik objaśniający miana anatomiczne.
Pod rycinami zamieszczone są niedługie opisy anatomiczne niezwykle widoczne w zajęciach prosektoryjnych oraz przy powtarzaniu materiału. Ważne są także opisy rozwoju narządów oraz uwagi kliniczne, wyjaśniające przydatność anatomii w dyscyplinach klinicznych i motywujących do nauki anatomii.
Wiadomości dotyczące rozwoju wyjaśniają powstawanie wad wrodzonych w poszczególnych okresach życia w środkumacicznego. W niektórych działach atlasu znajdują się wskazówki dotyczące preparowania i tematyczne listy przeglądowe wskazujące struktury i najważniejsze dane.
Do kolorowych ilustracji anatomicznych załączono niemało instruktywnych obrazów tomografii komputerowej oraz magnetycznego rezonansu jądrowego oraz schematów i tabel. Wydanie V polskie; wyd. 24 oryginalne, red.
F. Paulsen, J. Waschke, red. Wyd. Polskiego K.S. Jędrzejewski, M.