Bursztyn - pamiątka z wakacji i panaceum na sporo dolegliwościach
Czy wiesz, że bursztyn może być nie tylko rewelacyjną pamiątką z wakacji nad morzem? Ta unikatowa prehistoryczna skamienielina ponadto cechy lecznicze, które znane są ludziom od wieków. Medycyna ludowa wykorzystywała go przy takich dolegliwościach jak krótkowzroczność, zaćma, problemy z sercem, angina czy powstrzymywanie wymiotów. Jantar stosowano także do usuwania kamieni z nerek i wątroby, a dym z tlącego się bursztynu miał usuwać bóle serca i pomagać przy reumatyzmie. Uważano w dodatku, że bursztyn wzmacnia organy jamy brzusznej, a wypity jako proszek zmieszany z wodą leczy choroby żołądka. Roztarty z olejkiem różanym lub miodem pomaga na choroby oczu i uszu.
właściwości bursztynu potwierdzone naukowo
Iwan Nieumywakin, doktor nauk medycznych, profesor, członek Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i autor licznych bestsellerów, potwierdza lecznicze atrybuty jantaru. Według przeprowadzonych badań, bursztyn mieści praktycznie wszystkie komponenty konieczne ludzkiemu organizmowi do zachowania zdrowia. Jego skład chemiczny tworzą amorficzne wysokomolekularne cząstki ekologiczne, wśród których dominuje kwas bursztynowy. Oprócz niego w skład jantaru wchodzą również: jod, magnez, wapń, fosfor, cynk, kobalt, bar i aluminium.
Kwas bursztynowy paliwo niezbędne naszym komórkom
Kwas bursztynowy stanowi 8% zawartości jantaru. Ma szczególne właściwości, ponieważ potrafi bezbłędnie odnaleźć chorą komórkę, wniknąć w nią i w miarę posiadanych możliwości wyleczyć. Aktywizuje procesy witalne, stymuluje prace układu trawiennego i wykazuje działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Dlatego bardzo ważne dla zdrowia jest spożywanie produktów zawierających kwas bursztynowy: agrestu, rzepy, rabarbaru, jasnych winogron, ostryg, kwaśnych wyrobów mlecznych i wielu innych, które Autor wymienił w swej książce.
Kompendium wiedzy o bursztynie
Dzięki informacjom zawartym w tej książce poznasz lecznicze atrybuty jantaru. Dowiesz się w jaki sposób wykorzystać go przy takich dolegliwościach jak przeziębienie i grypa, choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, nowotwory złośliwe czy choroby tarczycy. Odkryjesz jego historię, i miejsca występowania. Autor, będący ekspertem w łączeniu medycyny akademickiej z rosyjską medycyną ludową przedstawił tu jeszcze wyjątkowo proste przepisy na wykorzystanie kwasu, olejku i pudru bursztynowego. Z ich pomocą przygotujesz proste i efektywne specyfiki takie jak maści, nalewki czy kąpiele pomagające przy wrzodach żołądka i dwunastnicy, odleżynach, krwawieniu dziąseł, hemoroidach, problemach z wypadaniem włosów i chorobach skóry (np. Trądzik). Dowiesz się dodatkowo w jaki sposób korzystać z bursztynowej biżuterii.
Bursztynowe zdrowie!