dokładna kopia modelu historycznego.
UWAGA. Model kuty i hartowany do lekkiego treningu siły cięcia.
Model posiada tępą klingęnadaje się do ostrzenia.
KLINGA: STAL WYSOKOWĘGLOWA 1060 KUTA I HARTOWANA RĘCZNIE (wymaga konserwacji) HARTOWANIE DO POZIOMU: 52-54 HRC
POCHWA: STAL WĘGLOWA POLEROWANA (wymaga konserwacji). Pochwa wykładana w środku skórą. Można trzymać szablę w pochwie bez obaw o korozję.
WYSOKA sprężystOŚĆ KLINGI
wymiary:
Długość klingi: 78 cm
Grubość ostrza przy rękojeści: 6 mm
Szerokość ostrza przy rękojeści: 3,5 cm
Długość pochwy: 85 cm
Długość całkowita w pochwie: 98 cm
Waga z pochwą: 1,75 kg
Waga bez pochwy: 1,15 kg
Waga pochwy: 0,65 kg
Głownia odkształcona kołowo w dolnej części (ostrze), środek ciężkości posiadała na 20-25 cm wysokości. Górna (znajdująca się przy rękojeści), tępa część głowni zwana zastawą służyła do odbijania cięć przeciwnika. Dolna część głowni (sztych) zakończona była piórem - podwójnym ostrzem zezwalającym zadawanie pchnięć. Obie strony ostrza są gładkie.
Szabla ta ma lekko wykrzywioną rękojeść. Zamknięty kabłąk (nachylony pod kątem 105˚ do jelca) bronił dłoń i zapewniał stosowne wyważenie broni. Mosiężny kaptur, pokrywający tylną część rękojeści wzmacniał uchwyt. Mosiężny jelec z wąsami wzmacniał broń w jej najsłabszym punkcie – w miejscu złączenia ostrza z rękojeścią, a także na dodatek chronił dłoń. Znajdujący się pośrodku jelca paluch produkowany z mosiądzu pozwalał na ulepszoną kontrolę nad szablą w trakcie ataku.
Trzon rękojeści drewniany, poprzecznie karbowany, obciągnięty czarną skórą, z oplotem z podwójnego skręconego mosiężnego filigranu. Głownia stalowa polerowana, o znacznej krzywiźnie, szlifowana obustronnie w pojedyncze zbrocze.
W zestawie znajduje się jeszcze stalowa pochwa z jednym okuciem w postaci stalowej ryfki z kolczykiem.
W komplecie na dodatek drewniane tablo.
Długość tabla: 110 cm
Wysokość tabla: 30 cm
Waga 2,6 kg