Tom II
Dogłębna analiza przepisów + liczne przykłady i wskazówki oraz bogate orzecznictwo
Autor w sposób jasny wyjaśnia wszystkie instytucje polskiego prawa hipotecznego, unormowane w przepisach ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Odwołuje się do powiązanych z nimi regulacji prawa bankowego, podatkowego, procedury egzekucyjnej i upadłościowej, a także aktualnych rozporządzeń wykonawczych.
W książce skomentowano art. 65–1112 ustawy o księgach wieczystych i hipotece dotyczące hipoteki i przepisy intertemporalne stanowczo pokaźnej ustawy nowelizującej z 26.06.2009 r. Obszerne rozważania obejmują zawarte w ustawie konstrukcje prawne – m.in. Akcesoryjność hipoteki, administrator hipoteki czy rozporządzanie opróżnionym miejscem hipotecznym.
Atutem publikacji są liczne przykłady i praktyczne wskazówki, a także analiza orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów powszechnych. Autor przedstawia także dorobek nauki prawa.
Ze względu na to, iż ustawa o księgach wieczystych i hipotece to podstawowy akt prawny w obrocie nieruchomościami, komentarz zainteresuje sędziów i referendarzy sądowych, notariuszy, adwokatów, radców prawnych, pracowników banków, a także wszystkie osoby zajmujące się obsługą obrotu nieruchomościami.