Książka dotyczy prawnych, społecznych, a także funkcjonalnych wyzwań, przed jakimi stoją rmy, które decydują się na wprowadzenie zmian o charakterze restrukturyzacyjnym i działań, jakich takie plany wymagają.
Autorzy, zajmujący się zawodowo projektami restrukturyzacyjnymi dla rm z rozmaitych branż, dzielą się w publikacji swoim wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie. Czytelnik znajdzie tu omówienie m.in. Takich tematów jak: zarządzanie talentami i karierą wewnątrz organizacji (upskilling i reskilling); wyzwania formalnoprawne i praktyki w zakresie zwolnień; udzielanie wsparcia zwalnianym pracownikom w poszukiwaniu nowej pracy (outplacement); programy dobrowolnych odejść jako alternatywa dla zwolnień lub ich sporego zmniejszenia (najczęstsze obawy i największe korzyści); wyzwania stojące przed organizacjami podczas fuzji i przejęć; restrukturyzacja w Polsce na tle innych krajów europejskich.
interesującym uzupełnieniem treści książki są prognozy autorów w zakresie najważniejszych trendów, a także ich wpływu na przyszłe procesy restrukturyzacyjne. Publikacja asygnowana jest typowo dla pracowników działów kadr, menadżerów i przedsiębiorców.
Ze względu na swój praktyczny, a także kompleksowy charakter zainteresuje także prawników zawodowo zajmujących się sprawami z zakresu prawa pracy i pracowników naukowych.