Zbiór karny PLUS. Stan prawnyna 12 stycznia 2022 r. Kodeks karny. Kodeks nowoczesnania karnego. Kodeks karny wykonawczy. Kodeks karny skarbowy. Kodeks wykroczeń. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia.
nowoczesnanie w sprawach nieletnich. Świadek koronny. Ochrona i pomoc dla pokrzywdzonego i świadka. Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. Opłaty w sprawach karnych. Wychowanie w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi.
Przeciwdziałanie narkomanii.Oddawany do dłoni Czytelników zbiór przepisów obejmuje: K.K., K.P.K., K.K.W., K.K.S., K.W., K.P.W., U.P.S.N., U.Ś.K., U.O.P.P.Ś., a także U.O.P.Z., U.O.K., U.W.T.P.A., U.P.N. K.K.
– uwzględniono zmiany dotyczące m.in. Nowej przesłanki orzekania środka karnego w postaci pozbawienia praw publicznych i zakazu zajmowania określonych stanowisk, wykonywania określonych zawodów albo pracy penalizacji czynów polegających na fałszywym zawiadomieniu o zagrożeniach.K.P.K.
– uwzględniono świeże przepisy odnoszące się m.in. Do środków na rachunku, objęcia ich postanowieniem w przedmiocie dowodów rzeczowych oraz uwzględniono zmiany dotyczące zabezpieczenia majątkowego.K.K.W.
– uwzględniono m.in. Zmiany dotyczące wysokości potrącenia z wynagrodzenia za pracę przysługującego skazanemu, a także zmiany odnoszące się do zakazu zajmowania stanowisk albo realizowania zawodu, jak ponadto dotyczące przechowywania środków pieniężnych podlegających zabezpieczeniu majątkowemu albo z podlegającego zabezpieczeniu mienia na rachunkach depozytowych Ministra Finansów.K.K.S.
– uwzględniono zmiany dotyczące m.in. Korekt deklaracji podatkowej i wykorzystywania uproszczonego dokumentu administracyjnego (e-SAD) oraz naruszeń przepisów dotyczącychoświadczeń o sporządzaniu lokalnej dokumentacji cen transferowych oraz utrudniania kontroli skarbowej lub podatkowej.K.W.
– widocznie rozszerzono wysokość kar i grzywien wymierzonych za wykroczenia w ruchu drogowym, wprowadzono świeże typy wykroczeń polegających na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu, a także naruszających jego pierwszeństwo i na naruszeniu zakazu wyprzedzania przez prowadzącego pojazd mechaniczny.K.P.W.
– uwzględniono zmiany dotyczące m.in. Dopuszczalnej wysokości grzywny w progresywnaniu mandatowym w sprawach o wykroczenia i w sprawach o niezapewnienie działania urządzenia mobilnego albo urządzenia pokładowego stosowanego do poboru opłaty elektronicznej przy pomocy Systemu Poboru Opłaty Elektronicznej KAS, a także za niezatrzymanie pojazdu w przypadku przerwyw nadawaniu sygnału pozycjonowania satelitarnego lub transmisji danych.U.W.T.P.A.
– ostatnie zmiany dotyczą m.in. Przeznaczenia środków z opłat za wydawanie zezwoleń na obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi.U.P.N. – uwzględniono zmiany dotyczące podmiotu prowadzącego działalność w zakresie przeciwdziałania narkomanii i odnoszące się do podmiotów prowadzących rehabilitację osoby uzależnionej i leczenie substytucyjne.Na początku zbioru zamieszczono spis wszelkich aktów prawnych wprowadzających te zmiany wraz z informacją, których przepisów dotyczą.
Skorowidze do ustaw, a także tytuliki towarzyszące poszczególnym artykułom ustaw widocznie usprawniają korzystanie ze zbioru. Publikację uzupełniono o wykazy wszystkich aktów zmieniających uwzględnione ustawy oraz wykazy aktów wykonawczych i wyciągi zawierające najważniejsze przepisy intertemporalne.Zmiany, które weszły w życie pomiędzy 12 sierpnia 2021 r.
a 12 stycznia 2022 r., oznaczono tekstem pogrubionym, natomiast wszystkie zmiany, które wejdą w życie po 12 stycznia 2022 r., oznaczono tekstem pogrubionym i mniejszym stopniem pisma.NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY:– ustawa z 14 października 2021 r.
o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Poz. 2054) – ustawa z 29 października 2021 r. O zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i niektórych innych ustaw (Dz.U.
poz. 2105) – ustawa z 17 grudnia 2021 r. O zmianie niektórych ustaw w związku z powołaniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (Dz.U. Poz. 2447).