Komentarz stanowi przekrojową analizę prawną zarówno przepisów ustawy o grach hazardowych, jak i regulacji zawartych w rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy. W książce szczególną uwagę zwrócono na najważniejsze problemy ergonomiczne związane ze stosowaniem przepisów ustawy o grach hazardowych, w tym na takie kwestie jak: warunki i ograniczenia urządzania gier hazardowych, uzyskiwanie koncesji, zezwoleń i dokonywanie zgłoszeń organom nadzoru, opłaty, podatek od gier, dopłaty, a także kwestie dotyczące nakładania kar pieniężnych z tytułu naruszenia przepisów ustawy.
Opracowanie uwzględnia najnowsze orzecznictwo sądów krajowych, a także Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jak ponadto gromadzi bogatą i aktualną bibliografię publikacji krajowych i zagranicznych. Adresaci: Książka dedykowana jest nie tylko dla organów stosujących prawo i prawników zajmujących się omawianą motywem, ale także dla osób prowadzących działalność w zakresie urządzania gier hazardowych oraz podmiotów wspierających taką działalność, w tym agencji reklamowych czy firm informatycznych.
Autorami komentarza są cenieni specjaliści od lat zajmujący się świadczeniem usług w zakresie prawnego wsparcia dla krajowych i zagranicznych podmiotów z branży gier hazardowych. Opracowanie jest konsekwencją podsumowania doświadczeń autorów zdobytych poprzez udział w pracach legislacyjnych związanych z ustawą o grach hazardowych i podczas użytkowania jej przepisów w toku postępowań przed organami administracji, sądami krajowymi i Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.