Przedmiotem książki pomiędzy Erosem i Agape są relacje partnerskie człowieka, zwłaszcza te wynikające z potrzeb seksualnych i emocjonalnych. Poruszana problematyka oscyluje pod względem metodologicznym między przyziemną sferą zmysłowości a subtelnym uczuciem miłości.
Treściowy i metodyczny wachlarz prezentowanej tytułowej problematyki jest duży — autor nie stroni zarówno od ukazywania teorii opartych na anatomii czy fizjologii cielesnej, jak również sięga, z drugiej strony, po konteksty kulturowe czy wręcz po wątki religijne i transcendentne.
dużo miejsca zajmuje zagadnienie dialogu, dla autora — i optymalnie — niezwykle ważnego determinanta stosunków międzyludzkich.Z recenzji wydawniczej — prof. Zw. Dr hab. Bolesław Andrzejewski.Wszyscy poruszają się w pewnego rodzaju miłosnych labiryntach, podążając krętymi korytarzami, których zakończenie jest niewiadomą.
Wszyscy usiłują znaleźć jakieś wyjście z tego niesatysfakcjonującego stanu rzeczy i zrealizować cel, jakim jest zrozumienie fenomenu relacji partnerskich w płynnej rzeczywistości. Naprzeciw tym potrzebom i oczekiwaniom wychodzi książka pomiędzy Erosem i Agape przygotowana przez Mirosława Piechowiaka.Z recenzji wydawniczej — dr hab.
Urszula Kusio, prof. UMCS. Mirosław Piechowiak, doktor filozofii, wykłada w Instytucie Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obszary zainteresowań: filozofia starożytna, filozofia kultury, zwłaszcza kultury ponowoczesnej, antropologia filozoficzna, filozofia dialogu, psychologia ewolucyjna.
Członek Polskiego Towarzystwa Antropologii Filozoficznej.