Inżynieria społeczna określa sposoby wpływania na drugiego człowieka w celu nakłonienia go do działania, które może być niezgodne z jego osobistym interesem. Koszt wykorzystania socjotechnik jest szczególnie niski, ryzyko - akceptowalne, a korzyści bywają ogromne.
Uważa się, iż socjotechniki są nieodzownym narzędziem hakerów, przestępców czy służb specjalnych. Oczywiście, nie zawsze intencje towarzyszące używaniu inżynierii społecznej zasługują na potępienie: tego typu działanie przy kampaniach edukacyjnych, akcjach charytatywnych czy w marketingu trudno jednoznacznie nazywać nieetycznym.
Niemniej wiedza o socjotechnikach staje się obecnie wyjątkowo ważna, choćby po to, aby produktywnie bronić się przed atakami tego typu. To drugie, przejrzane i gruntownie zaktualizowane wydanie genialnego przewodnika po różnych technikach inżynierii społecznej, od klasycznych po najnowocześniejsze.
Przedstawiono tu naukowe podwaliny socjotechnik, a poszczególne metody, takie jak tworzenie pretekstu, modelowanie komunikacji, tailgating czy phishing, opisano z przywołaniem rzeczywistych zdarzeń. Książka pozwala zrozumieć, jak prosto jest skłonić ludzi do podjęcia krzywdzących decyzji, a równocześnie podpowiada, jak można skutecznie bronić się przed socjotechnikami.
Są one coraz powszechniejsze: w ciągu ostatnich kilku lat ich wykorzystanie bardzo się rozpowszechniło - i dotyczy to zarówno przestępców, jak i najzupełniej legalnie działających profesjonalistów. W tej książce pomiędzy innymi: najnowsze osiągnięcia zawodowej socjotechniki wykorzystywanie białego wywiadu, manipulacja relacjami, praca na emocjach testy penetracyjne, phishing, vishing, podszywanie się budowanie systemu obrony przed atakami socjotechnicznymi użycie umiejętności miękkich w inżynierii społecznej Inżynieria społeczna: najważniejsze narzędzie hakerów, polityków i...
aktywistów! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.