Były współpracownik NASA i twórca rakiet kosmicznych ujawnia strategie, które pozwolą ci spojrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy. Nauka o rakietach dowodzi, że ludzkie myślenie nie zna granic – pozwala wyobrazić sobie niewyobrażalne i rozwiązać to, co wydaje się być nierozwiązywalne.
Na szczęście nie trzeba być naukowcem, aby w swym życiu stosować sposoby i nawyki wykorzystywane poprzez uczonych. Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że świat pędzi naprzód i musimy zrobić wszystko, aby dotrzymać mu kroku.
A co, jeśli nie musimy w każdej chwili działać na najwyższych obrotach? Jeśli najlepsze pomysły przychodzą wtedy, gdy pozwolimy sobie na nudę, zamiast nieustannie zwiększać swoją wydajność? Jedną za strategii, które wskazuje Varol, jest pozwolenie mózgowi odłączyć się od świata zewnętrznego, aby dostroić do wewnętrznego.
Gdy umysł rozpoczyna błądzić i oddawać się marzeniom, inicjuje się proces twórczy. Nuda to tylko jeden ze sposobów, aby zmienić pozornie niemożliwe w realne. W swej przystępnej i praktycznej książce Varol ujawnia dziewięć prostych strategii z dziedziny astrofizyki i inżynierii rakietowej, których możesz użyć, aby dokonać zmian we własnym życiu.
Niezależnie od tego, czy chodzi o zdobycie wymarzonej pracy, zyskanie nowych umiejętności czy stworzenie postępowego artykułu. Dziś myślenie jak inżynier rakietowy coraz częściej staje się koniecznością.
Dysponując znajomością wielu schematów, łatwiej jest znaleźć nieschematyczne rozwiązania. Wszyscy napotykamy złożone i nieznane problemy. Ci, którzy potrafią się z nimi uporać – bez jasnych wytycznych i pod presją czasu – mają przewagę.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.