Michał Kuryłowicz - dr nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, pracownik Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy naukowej skupia się na ewolucji stosunków międzynarodowych na obszarze Azji Centralnej, a także na zjawisku postkolonializmu na terytorium byłego ZSRS.
"Przemyślana kompozycja sprawia, iż praca stanowi interesujące podejście do analizy złożonej materii z zakresu stosunków międzynarodowych. Struktura jest transparentna i logiczna, zaś teza książki wskazuje na złożoność uwarunkowań identyfikacji Uzbekistanu na arenie międzynarodowej w trudnym układzie sił, jaki kształtuje się w okresie ostatnich dwóch dekad. [...] Autor należycie rozpoznał uwarunkowania cyklu decyzyjnego w uzbeckiej polityce wobec Rosji, wyróżniając na ogół rolę czynnika osobowościowego przywódcy pańśtwa. Autor sięga także do metod historyczno-opisowych i porównawczych, co pozwala mu ująć politykę zagraniczną Uzbekistanu szeroko i aktywnie." - Z recenzji dr hab. Prof. UW Stanisława Bielenia.
"Recenzowane opracowanie stanowi samodzielny wkład Autora do badań nad Azją Centralną zwłaszcza w obszarze relacji tego regionu z Federacją Rosyjską. Autor wykazuje się bardzo opnowaniem warsztatu naukowego, sumiennością, a także rzetelnością badawczą. [...] Autor sprawnie odczytuje ogólnądynamikę relacji uzbecko-rosyjskich, co z kolei pozwala mu na podkreślenie ograniczonego (zwłaszcza wobec zgłaszanych prze Uzbekistan ambicji regionalnych) efektu wysiłków czynionych przez Taszkent w celu uniezależnienia się od Moskwy i zdobycia dominującej pozycji w Azjii Centralnej." - Z recenzji prof. Dr hab. Mieczysława Smolenia.
ISBN: 9788376385464
Kod paskowy: 9788376385464
Autorzy: Kuryłowicz Michał
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 22200
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 234
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.405
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka