JavaScript jest jednym z najpopularniejszych języków programowania, używanym na sporo sposobów. Pozwala na wdrażanie najróżniejszych paradygmatów w zależności od potrzeb i preferencji programisty. Warto wypróbować programowanie modularne w JavaScripcie nawet dlatego,dzięki temu kod staje się czytelny, łatwy w utrzymaniu i skalowaniu.
Moduł grupuje funkcjonalnie związane ze sobą i procedury. Architektura modularna, o ile tylko została poprawnie zastosowana, umożliwia ograniczenie złożoności kodu i usprawnia pracę nad rozwojem aplikacji.
Możliwość pisania niezależnego kodu na każdym poziomie systemu daje zespołom projektowym spore korzyści!To książka asygnowana dla osób, które używają JavaScriptu i chcą się nauczyć pisania modularnego kodu.
Wyjaśniono tu, na jakich fundamentach opiera się architektura modularna, i niedługo opisano jej historię w JavaScripcie. Przedstawiono warunki, jakie musi spełniać moduł, by dać programistom solidne korzyści, zaprezentowano zasady refaktoryzacji kodu i omówiono znaczenie doboru właściwej struktury informacji.
Czytelnik dowie się jeszcze, które wzorce projektowe będą odpowiednie w danej sytuacji i w jaki sposób podejście modułowe może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa systemu, wspierać zarządzanie zależnościami czy też procesy budowania i integracji interfejsów, a także abstrakcji.
Książka mieści dużo doskonałych wskazówek i demonstruje najlepsze praktyki w zakresie projektowania i wdrażania modularnej architektury aplikacji.Najważniejsze zagadnienia:czym jest modularność i jak ewoluowała w JavaScripciejak powinien wyglądać moduł i do czego służy APIobsługa błędów i refaktoryzacja kodunowoczesny JavaScript i jego funkcje {pomocn|przydatn)e do tworzenia modularnego kodurozwiązywanie problemów i najlepsze praktykiArchitektura modularna i nowoczesny JavaScript - przepis na sukces aplikacji!O autorzeNicolás Bevacqua jest inżynierem tworzącym interfejsy użytkownika.
Jest też niekwestionowanym ekspertem programowania i niestrudzonym piewcą idei open source. Doskonale zna JavaScript i chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi pasjonatami tego języka. Pisze książki o kodowaniu i publikuje swoje artykuły na ponyfoo.com.
Mieszka w Buenos Aires w Argentynie.