Uprawianie medytacji gwarantuje niemało korzyści zdrowotnych. Można ją włączyć do praktyki zdrowia umysłowego, gdy psychoterapeuci wiedzą, jak właściwie ją przeprowadzić. Ta nad wyraz ważna książka, przeznaczona równocześnie dla psychoterapeutów, jak i ich klientów, demonstruje zasady medytacji oraz sposoby włączenia jej do pracy psychoterapeutycznej.
Autorzy przedstawiają szczególne techniki medytacyjne, które psychoterapeuci mogą stosować samodzielnie i włączyć do wielu metod terapeutycznych użytkowanych przy pracy z klientami z różnymi problemami klinicznymi.
Ilustracje, przykłady z praktyki terapeutycznej oraz przekazy z tradycji Wschodu powodują, iż Medytacja dla psychoterapeutów i ich klientów jest wzbogacającym i fascynującym przewodnikiem. "Pierwsza na polskim rynku książka, która bezpośrednio i całkowicie odnosi się do zastosowania medytacji w kontekście psychoterapii, przy czym mogą z niej korzystać jednocześnie terapeuci, jak i kupujący.
Co więcej, może ona być dodatkowo pomocą dla osób stosujących taką czy inną formę autoterapii, a nie korzystających ze wsparcia terapeuty". Benedykt Peczko wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii Polski Instytut NLP "Autorzy przedstawiają ogólną i ergonomiczną drogę demonstrującą, jak medytacja usprawnia rozwój i może być znaczącym szlakiem przemiany.
W tej książce medytacja jest na pierwszym planie współczesnej psychoterapii". Dr Jeffrey K. Zeig, dyrektor Milton H. Erickson Foundation "Ta mądra i nadzwyczajna książka jest perfekcyjnym wprowadzeniem do wschodnich i zachodnich poglądów na twórcze kultywowanie umysłu i uprawianie medytacji".
dr Ernest Lawrence Rossi, autor książki Hipnoterapia. Psychologiczne mechanizmy uzdrawiania "Simpkinsowie przedstawiają przekonujące argumenty i metody poręczne przemawiające za użytkowaniem wielu przeróżnych strategii medytacyjnych.
Ukazane tu techniki warto uważnie zbadać. Możemy być wdzięczni Simpkinsom za podarowanie nam tej nowoczesnej i cennej książki". Dr Michael D. Yapko, autor książki Podstawy hipnozy: zasady i pojęcia