Czy wiesz, że Twoja siła płynie z wnętrza$3457 Czakry to wiry energetyczne, których stan wpływa na zdrowie człowieka, jego kondycję psychiczną i inne sfery życia. Stąd dbanie o czakry jest dbaniem o siebie.
O czakrach mówi się w religiach dharmicznych, pomiędzy innymi w buddyzmie, hinduizmie, dżinizmie, jednak zainteresowanie nimi staje się coraz powszechniejsze także w naszym kręgu kulturowym. Joga czakr, medytacja czakr czy po prostu opowiadanie o czakrach spotykają się za każdym razem z tak obfitym odzewem, że Agnieszka Passendorfer, joginka od niemal trzydziestu lat, postanowiła zebrać poświęconą im wiedzę w książce.
Jednak uwaga! Jak pisze sama autorka: nie jest to książka do czytania. A przynajmniej nie tylko do czytania. To nie powieść, literatura faktu, zbiór anegdot czy zarys historii czakr. To podręcznik i pakiet ćwiczeń.
Do czytania jej przyda się... Coś do pisania. I gotowość na to, by od czasu do czasu odłożyć książkę, coś zanotować, usiąść do medytacji czy choćby zrobić kilka asan. Samo przeczytanie nawet wszelkich rozdziałów choćby kilkukrotnie raczej nie sprawi, iż twoje życie będzie udoskonalone.
To nie jest książka dla leniwych. To książka dla tych, którzy chcą być zdrowsi. Spokojniejsi. Szczęśliwsi! O autorze Agnieszka Passendorfer - tata (reżyser) chciał, żeby została konserwatorem zabytków.
Mama (dekorator wnętrz) chciała, aby została kimkolwiek, byle z dyplomem. Babcia (krawcowa) chciała, żeby została prawidłową żoną i gospodynią domową. No więc prawie dostała się na Akademię Sztuk przepięknych.
Prawie skończyła Filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Była poprzez chwilę korzystną żoną i raz usmażyła choćby konfitury z truskawek, ale spleśniały, zanim zdążyła sprawdzić, czy babcia byłaby z niej zadowolona.
W końcu poszła swoją drogą. Pisze. I czyta to, co inni piszą. Książki, artykuły, blogi. Chodzi na jogę i uczy jogi. Jeździ konno, kręci hummus, pije kawę, kocha swoje dzieci - dorosłego syna i niedorosłą córkę.
Reżyseruje, dekoruje, szyje swoje życie po swemu. I radzi, żeby inni robili tak samo. Agnieszka Passendorfer praktykuje jogę od ponad dwudziestu lat. Uczy od sześciu. W szkole jogi, prywatnie, na warsztatach, wyjazdach i szkoleniach.
Poza tym pisze. Do Cosmopolitan, Sensu, Yogi i Ayurvedy, Shape'a.