Wydanie mężczyzny Tadeusza kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu odnajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które przede wszystkim pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę i w podręcznikach i na klasówkach.
mieści szczególnie szczegółowe streszczenie i drugie skrócone, ułatwiające prędkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę i szerokie charakterystyki bohaterów.W Soplicowie na Litwie Sędzia właśnie gości szlachtę, która przyjechała do niego w związku z procesem o zamek pomiędzy Soplicami i Horeszkami.
Po zakończeniu szkoły w Wilnie wraca również jego bratanek, młody Tadeusz. Czy perypetie miłosne beztroskiego młodzieńca zakończą się szczęśliwym małżeństwem? Czy uda się wzniecić powstanie na Litwie? Jak zakończy się spór pomiędzy Soplicami i zaściankiem dobrzyńskim?recenzjeW czasach szkolnych oczywiście musiałam przeczytać tę lekturę obowiązkowo, lecz w sumie niewiele już z niej pamiętałam, dlatego skusiłam się na powtórne sięgnięcie po nią.
Myślę, iż po takie arcydzieło warto sięgnąć ponownie właśnie po latach, gdy umyka nam już z pamięci treść i na nowo, bardziej dojrzale, odkrywać ten fantastyczny epos napisany trzynastozgłoskowcem (...) Wydanie książki, jakie proponuje czytelnikom Wydawnictwo Greg, wzbogacone jest ponadto o opracowanie i streszczenie z myślą o wszystkich uczniach.
Ta część pomoże im w pracy nad tekstem i utrwaleniu treści. Lektura jest konkretnie wydana, szyta nićmi, a przy tym niedroga, co z pewnością jest zachętą do tego, żeby wzbogacić biblioteczkę o tak fantastyczny tytuł.testowanieartdzieciece.blogspot.comSpis treści Pan TadeuszKsięga IKsięga IIKsięga IIIKsięga IVKsięga VKsięga VIKsięga VIIKsięga VIIIKsięga IXKsięga XKsięga XIKsięga XIIEpilogObjaśnienia poety Opracowanie epopei Adama Mickiewicza Pan TadeuszŻyciorys Adama MickiewiczaKalendarium życia i twórczości poetyGeneza pana TadeuszaCo jest tematem utworu?Wyjaśnienie tytułu utworuCzas i miejsce akcjiBohaterowie utworuPlan wydarzeńKrótkie streszczenieStreszczenie szczegółoweWątki epopeiCharakterystyka głównego bohateraCharakterystyka pozostałych postaciGatunek i budowa utworuProblematyka utworuI.
Obraz szlachty polskiej - bohatera zbiorowego epopeiII. Tradycja narodowa a tożsamość narodowaIII. Miłość do rodzimego krajobrazu i naroduCytaty, które mogą się przydaćIndeks komentarzy do tekstu