W monografii przedstawiono koncepcję ukształtowania treści zobowiązania łączącego strony, powstałego po odstąpieniu od umowy w sytuacji, gdy spełnione są przesłanki ustawowego odstąpienia od umowy.
Autorka pokazuje kompleksowy, spójny model wzajemnych rozliczeń stron po dokonaniu odstąpienia od umowy. Ma on charakter uniwersalny, ponieważ jest niezależny od kwestii przejścia albo nieprzejęcia własności rzeczy po odstąpieniu, jak dodatkowo może dotyczyć wszelkich rodzajów umów. Rozważania zawarte w publikacji zostały wzbogacone potężnymi przykładami poręcznymi, na podstawie których ukazano wady i zalety funkcjonowania przeróżnych koncepcji dotyczących rozliczeń po dokonaniu odstąpienia.
W książce uwzględniono polskie przepisy prawne i regulacje innych państw dotyczące omawianych zagadnień. Zaprezentowano orzecznictwo Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych, a także Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i poglądy doktryny.
Adresaci:
Monografia dedykowana jest dla adwokatów, radców prawnych, notariuszy i sędziów. Zainteresuje także przedsiębiorców, a także pracowników naukowych.