Fragment monografii: "Każdy z nas często zastanawiał się nad faktem, czy świat, który jest nam dany, jest jedyny w swym typu. Czy możliwe jest, że istnieje nieskończona ilość takich samych światów? możliwe, że tuż obok nas istnieje zupełnie alternatywna rzeczywistość, świat, w którym zdanie to nigdy nie powstało.
realne także, że świat ten nie jest światem jedynym, ale nieskończenie niemało razy się powtarza. Taki sposób myślenia wydaje się co najmniej przygnębiający; skoro wszelka historia, dosłownie wszystko się powtórzy, to czy jest mowa o jakimkolwiek postępie? Czy człowiek ma wolną wolę czy wręcz przeciwnie – wszystko zostało już dawno ustanowione i rozwija się tylko wedle określonych praw, określonego scenariusza? Z rozważaniami tymi związana jest właśnie koncepcja apokatastasis.
Idea ta, znana już od starożytności, głosi, że świat jest wieczny i nieskończenie mnóstwo razy się powtarza, za każdym razem skrupulatnie taki sam, jaki był". Korneliusz Okoń – absolwent Uniwersytetu Śląskiego, w roku 2017 obronił licencjat z Doradztwa Filozoficznego i Coachingu, w roku 2018 z filozofii.
Zafascynowany filozofią, psychologią, kosmologią. Główne kręgi zainteresowania to filozofia starożytna, współczesna kosmologia, a także współczesna psychologia, rozwój duchowy. W swej pracy stara się zespajać myśl starożytną wraz ze współczesną myślą naukową, szuka powiązań i i możliwości użycia starożytnej, greckiej filozofii w celu rozwiązania zagadnień współczesnej nauki.
Zawodowo dąży do zostania terapeutą. Miłośnik myśli Wschodu, aktywnie trenuje wschodnie sztuki walki. Oprócz tego muzyk z zamiłowania, basista oraz gitarzysta. Lubi ciszę, spokój, medytację w spokojnych warunkach oraz towarzystwo najbliższych osób.
Recenzentem pracy jest dr hab. Dariusz Kubok z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.