W ramach Polskiego Ładu zmieniono przepisy dotyczące istniejących już rozwiązań podatkowych związanych z nowoczesnością firm, jak w dodatku wprowadzono kilka nowych. Z początkiem 2022 r. Wchodzą w życie świeże regulacje, których stosowanie jest istotnie łatwiejsze w kontekście tzw.
estońskiego CIT. Jednocześnie podatnicy CIT, jak i PIT odnajdą w publikacji ergonomiczne dane o tym, jak produktywnie korzystać z ulg o charakterze nowoczesnym, tj. Ulgi B+R i IP Box, na wytworzenie prototypu, postępowość pracowników, robotyzację.
Okazuje się bowiem,chociaż te instytucje funkcjonują już w polskich podatkach, wielu podatników obawia się je stosować. Całkiem niepotrzebnie, pod warunkiem jednak, iż podatnik rozsądnie posłuży się tym, co umożliwił mu prawodawca.
Autor – doradca podatkowy – wyjaśnia, w jaki sposób skorzystać z tych ulg,ograniczyć zobowiązania podatkowe. W niezwykle dostępny sposób przedstawia zasady stosowania najnowszych rozwiązań podatkowych zezwalających firmom na rozwój i innowację.
Poradnik uwzględnia przy tym najnowsze zmiany w przepisach dotyczących ulgi B+R, a także IBP Box i estońskiego CIT. To dostępne opracowanie pomoże w pracy specjalistom z działów księgowych i biur rachunkowych.
Zainteresuje także doradców podatkowych oraz zarządzających firmami. Atuty PUBLIKACJI: Kompleksowość, prosty język, ergonomiczne przykłady.