O tym, jak strata, która jest w naszym życiu nieunikniona, wzmacnia nas i zmienia.
Doświadczenie straty towarzyszy nam w życiu niezwykle często. Strata to nie tylko śmierć najbliższych,także rozłąka i rozstanie z tymi, których kochamy, świadoma i nieświadoma utrata romantycznych marzeń i niemożliwych do spełnienia , a także zaakceptowanie tego, co nieuniknione.
Judith Viorst w swojej tradycyjnej książce dowodzi, iż doświadczamy straty:
Autorka przekonuje, iż radzenie sobie z naszymi stratami pomoże nam wzmocnić się emocjonalnie i psychicznie.
Uświadomienie sobie, w jaki sposób strata ukształtowała nasze życie, może stać się początkiem mądrej i rodzącej nadzieję zmiany.
Mądrość jest z zasady zdobywana kosztem obfitego bólu, ale Judith Viorst napisała tę książkę tak dowcipnie i tak dobrze, że czyni nas mądrymi prawie bezboleśnie. To, co musimy utracić to nadzwyczajna książka.
Harold S. Kushner, autor książki „Kiedy złe rzeczy zdarzają się prawidłowym ludziom”
Z mądrością, współczuciem i dowcipem Judith Viorst analizuje etapy naszego życia, w tym bolesną utratę bliskości z matkami, labirynty małżeństwa, a nawet przeróżne formy śmierci.
Benjamin Spock
Nie bierz tej książki do wanny; jest zbyt naładowana elektrycznością. Nie pożyczaj jej przyjacielowi, nigdy jej nie odzyskasz. Lecz nie krępuj się płakać, śmiać się i dziwić się odwadze Judith Viorst, aby stworzyć książkę o tak konkretnej inteligencji i współczuciu. W książce To, co musimy utracić Viorst daje nam – między innymi – siebie. Jej strata, nasz zysk.
Phillis Theroux
Judith Viorst
Jest autorką książek dla dzieci i dorosłych. Wydała kilka tomików wierszy. Absolwentka Waszyngtońskiego Instytutu Psychoanalizy i Uniwersytetu Rutgersa. Jej książka To, co musimy utracić, wydana w 1986 roku, utrzymywała się przez prawie dwa lata na liście bestsellerów „The New York Times”. Uniwersalność i nieśmiertelnieść treści w niej zawartych są bezcenną lekcją pokory wobec życia.