Książka podejmuje refleksję nad rosnącym znaczeniem i zmianami charakteru lokalności w kontekście ewolucji narzędzi do komunikowania z zastosowaniem nowych technice. Autorów interesuje zwykle to, w jaki sposób poszczególne platformy komunikacyjne wpływają na umiejscowienie lokalności w szerszym kontekście życia społecznego.
nowe technologie komunikacyjne są nierozerwalnie złączone z doświadczeniami i życiem rutynowym każdego człowieka, w tym z jego lokalnością. Demonstrujena książka prezentuje, jakie ma to konsekwencje dla naszych instytucji, społeczności lokalnych czy ogólnie – otoczenia, w jakim funkcjonujemy.
Całościowe spojrzenie na prezentowane artykuły wyraźnie uświadamia wielowymiarowość, hybrydowość i paradoksalność relacji na styku lokalność-technologie. Kolekcja monograficzna obejmuje zagadnienia związane z problematyką funkcjonowania mediów i komunikacji społecznej.
Jest miejscem publikacji badań z zakresu mediów, komunikowania społecznego, kultury medialnej, ludologii, a także interdyscyplinarnych refleksji związanych z mediami. W ramach serii ukazują się prace zbiorowe pod redakcją, a także monografie.