Recenzowana książka stanowi wartościowe ujęcie problemów dotyczących ochrony infrastruktury krytycznej państwa ze względu na konieczność uniemożliwiania zagrożeniom cybernetycznym bezpieczeństwa i stawiania czoła związanym z nim wyzwaniom.
Należy podkreślić ogromne znaczenie tematu, gdyż we współczesnym środowisku bezpieczeństwa cyberprzestrzeń renomowana została za piąty teatr działań wojennych (zgodnie z definicją Johna A. Warden’a). Odwołując się do słusznych dokumentów, Autor zestawia w tej monografii doświadczenia UE, USA i Polski w zakresie ochrony cyberprzestrzeni.
Następnie precyzuje strategiczne założenia ochrony infrastruktury krytycznej w Polsce i odnosi je do bieżącej sytuacji. Z pewnością zaletą książki jest kompleksowe przedstawienie technicznych aspektów ochrony infrastruktury krytycznej w państwie.
Pracę wzbogacają liczne materiały poglądowe, m. In. Mapy i schematy. Książka ta będzie cenną pomocą dla wszelkich studiujących problematykę systemu bezpieczeństwa narodowego. Z recenzji wydawniczej prof.
Wat dr hab. Jerzego Stańczyka