\n\nPublikacja stanowi kompleksowe opracowanie instytucji biegłego w cywilnym i karnym innowacyjnaniu sądowym. Poza analizą teoretyczną uwzględnia także tematycznie uporządkowane orzecznictwo sądów powszechnych i Sądu Najwyższego dotyczące szczegółowych kwestii związanych z instytucją biegłego oraz planowane zmiany omawianych uregulowań, w tym procedury karnej i cywilnej.
\n\nAutorki poruszają zagadnienia statusu biegłych w innowacyjnaniu cywilnym i karnym (jednocześnie w regulacjach kodeksowych, jak i pozakodeksowych), sposobu wynagradzania biegłych, a także sporządzanych poprzez nich opinii.
Drugie wydanie komentarza zostało wzbogacone o rozdziały dotyczące m.in. Odpowiedzialności cywilnej biegłego oraz jakości jego opinii. Dla czytelników wyjątkowo ciekawe będą rozważania poświęcone charakterowi dowodu z opinii biegłego, jego zastosowaniu i problemom wiążącym się z ergonomicznym użyciem tego środka dowodowego.
\n\n Adresaci:\nKsiążka jest przeznaczona dla pełnomocników stron procesowych (adwokatów, radców prawnych), organów sądowych (sędziów, prokuratorów, referendarzy sądowych), ekspertów sporządzających opinie oraz pracowników naukowych i studentów prawa.