Prezentacja stopnia nowoczesnia segregacji demograficznej, społecznej i etnicznej w Warszawie, Berlinie i Paryżu wraz z ich obszarami metropolitalnymi w kontekście zmieniającej się polityki mieszkaniowej.
Autorzy, odwołując się do wyników wielowymiarowej analizy wykorzystującej mierniki segregacji, a także własnych obserwacji terenowych, omawiają hierarchizację kategorii ludności w największym stopniu podlegających procesowi segregacji na badanych obszarach.
Badanie przeprowadzono w trzech skalach przestrzennych: obszaru metropolitalnego, miasta i wybranych dzielnic, ta ostatnia zaś posłużyła do zaprezentowania mikrosegregacji mieszkaniowej. Publikacja, dzięki zaprezentowaniu korzystnych praktyk wykorzystywanych w przeciwdziałaniu skrajnym formom segregacji, mieści rekomendacje dla polskiej polityki mieszkaniowej.
Książka polecana badaczom miejskim, decydentom i praktykom odpowiedzialnym za prowadzenie polityki mieszkaniowej i społecznej i za przestrzeń miast, a także studentom kierunków społecznych i przestrzennych.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.