Technik weterynarii powinien być osobą wrażliwą na krzywdę, a także cierpienie zwierząt, znamionować się empatią i posiadać świadomość,obszerna część jego pracy to praca z ludźmi. Zawód ten wpisuje się w dziedzinę nauk medycznych i rozwija się nad wyraz dynamicznie, wymaga więc ustawicznego dokształcania.
Z tego powodu technik weterynarii powinien dążyć do poszerzania wiedzy i doskonalenia swych umiejętności, a niniejszy podręcznik jest do tego genialnym narzędziem. W zrozumiały sposób ukazuje procedury kliniczne, laboratoryjne i radiograficzne, które powinny być stosowane w lecznicach drobnych i sporych zwierząt.
Dużo uwagi poświęcono relacjom z opiekunami zwierząt i kwestiom behawioryzmu. Nie zabrakło jeszcze rozdziału o anatomii i fizjologii. Uzupełniającą wartością są rozdziały traktujące o pielęgnacji i hodowli pokaźnych zwierząt, zwierząt egzotycznych i drobiu.
Cała książka utrzymana jest w konwencji przekazywania wiedzy funkcjonalnej, która będzie używana na co dzień, a zaktualizowana treść odzwierciedla najnowsze postępy w procedurach opieki weterynaryjnej.
Cieszę się, że mogłem przyczynić się do wydania tego podręcznika, ponieważ dotychczas nie było takiej pozycji na polskim rynku. Mam nadzieję, iż Technik weterynarii. Praktyka kliniczna stanie się pozycją obowiązkową na liście podręczników rekomendowanych w szkołach kształcących techników weterynarii.