Lipidologia Problem zaburzeń gospodarki lipidowej dotyczy w Polsce 18 mln pacjentów. Jest to kluczowy czynnik ryzyka miażdżycy i jej groźnych powikłań - typowo zawałów serca i udarów mózgu, lecz także innych problemów medycznych.
W książce,,Lipidologia" szerokie grono ekspertów z całej Polski, wybitnych naukowców i lekarzy praktyków, idealnych nauczycieli, dydaktyków, mentorów podjęło wyzwanie, by przedstawić współczesne podejście do tego problemu.
odnajdziecie tu Państwo wiedzę o epidemiologii, nazewnictwie, fizjologii i patofizjologii zaburzeń lipidowych,, a także o wszystkich grupach leków. Dane te stanowią drogowskaz jak innowacyjnać, jak mierzyć się z wątpliwościami i jak rozstrzygać dylematy kliniczne.
niewątpliwie pomogą w tym znajdujące się w publikacji opisy przypadków z codziennej praktyki, przedstawione zostały też w skondensowanej formie wyniki najważniejszych badań klinicznych, które zmieniały wytyczne i losy pacjentów, otwierając świeże możliwości leczenia.
Omówione zostały wreszcie działania niepożądane leków wykorzystywanych w terapii zaburzeń lipidowych i pozalipidowe działanie tych leków. Książka skierowana do wszystkich kardiologów, lekarzy rodzinnych, internistów i lekarzy specjalności, którzy na co dzień mają do czynienia z chorymi, u których obciążenie zaburzeniami gospodarki lipidowej wpływa na progresywnanie i leczenie pacjenta.