Książka ukazuje najnowszą wiedzę o mózgu, zanalizowaną w kontekście psychoterapii i odpowiada na pytania: czy psychoterapia zmienia mózg oraz które z metod i technik terapii najskuteczniej aktywizują mózg, mogąc być tym samym sprawnymi,,leczniczo".
Jest to drugie, uzupełnione wydanie cieszącej się znacznym zainteresowaniem czytelników książki z 2016 roku. Książka składa się z dziesięciu rozdziałów, dotyczących kolejno: neuroplastyczności mózgu i jej znaczenia w psychoterapii; zastosowania komunikacji metaforycznej - przyjaznej neuronom - w psychoterapii; zastosowania terapii poznawczej do zmiany wadliwych sposobów myślenia, a z zasady do treningu mózgu; wykorzystania wyobraźni w psychoterapii pod kątem pobudzania,,ignorowanej" w klasycznej terapii werbalnej (np.
psychoanalizie) prawej półkuli mózgu; terapeutycznego wykorzystania muzyki i tańca - technik sprzyjających neuronom;,,terapii książką", traktowanej jako,,umysłowy fitness" i znaczenia medytacji i relaksacji w niepowtarzalnie rozumianym treningu mózgu wspomagającym psychoterapię.
Wydanie 2 książki zostało powiększone o kilka nowych zagadnień - ostatnie 3 rozdziały, mówiące kolejno o technologii terapeutycznej psychorysunku, treningu uważności i prezentujące terapeutyczne,,recepty na zdrowy mózg" wzbogacają wiedzę czytelników o terapeutycznej pracy z mózgiem.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.