ZBROJA RYCERSKA Z TARCZĄ I MIECZEM HIT J23
komplet gotowy do wysyłki od ręki.
Producent: ZAKŁAD PŁATNERSKI
Wysokość z postumentem: 200 cm
Wysokość do hełmu (bez postumentu): 185 cm
Podstawa drewniana: 55 x 55 cm
Długość miecza: 150 cm
wymiary tarczy: 80 x 40 cm
Waga: 20 kg
Materiał zbroja: stal węglowa polerowana wymaga konserwacji
Materiał tarcza: stal polerowana wymaga konserwacji
Miecz stalowy - wymaga konserwacji, rękojeść mosiężna z okładziną skórzaną
Koszty dostawy pokrywa konsumenci i są ustalane indywidualnie.
Ta wyjątkowa pełnowymiarowa replika jest wzorowana na XVI wiecznej zbroi rycerskiej. Zbroja została wytwarzana z wysokowęglowej stali. Poszczególne części są rozłączane. Całość zamontowana jest na drewnianej podstawie i prezentuje się niezwykle okazale. W pakiecie kopia, a także tarcza. Model można przymierzać ale nie nadaje się do walki albo rekonstrukcji
W zestawie podstawa drewniana i stojak (stelaż) stalowy.
„Zbroja – część pasywnego uzbrojenia ochronnego wojowników, stosowana od starożytności do ok. XVII wieku. W Polsce przetrwały aż do wieku XVIII jako zbroje husarskie i kolczugi pancernych.
elementy zbroi pojawiały się później, jednak były to odosobnione przypadki. Na XVIII oraz XIX-wiecznych polach bitew walczyli ciężkozbrojni jeźdźcy, kirasjerzy, na wyposażeniu których były kirysy, a także skórzane bądź żelazne hełmy – tzw. Kaski. W trakcie I wojny światowej uprzywilejowani oficerowie zaopatrzeni byli w tzw. Pancerze okopowe, które miały za zadanie osłaniać dowódców przed m.in. Pociskami szrapnelowymi. Pod koniec XX wieku wrócono do idei używania pancerzy w uzbrojeniu żołnierzy w postaci płyt ceramicznych albo tytanowych uzupełniających kamizelki kuloodporne. Termin "zbroja" jest nieprecyzyjny, ponieważ niektórzy bronioznawcy (np. Andrzej Nowakowski w Uzbrojenie średniowieczne w Polsce) wprowadzają podział na dwa odrębne typy uzbrojenia ochronnego: pancerza jako ochrony elastycznej, i zbroi stworzonej ze nieelastycznych komponentów. Ów podział jest dość płynny, zaś w obiegowym znaczeniu oba pojęcia są tożsame.2"