wyśmienite właściwości
Zasilacz awaryjny APC Back-UPS CS 650VA ma moc wyjściową pozorną równą 650VA i moc wyjściową czynną na poziomie 400W. Znamionowe napięcie wejściowe i wejściowe wynosi 230V. Cechy te zapewniają odpowiednią moc dla zrównoważonej i skutecznej pracy zasilacza w sieci. Zasilacz cechuje się czasem podtrzymania 4.7 minuty przy mocy 400W. Znamionowa energia przepięcia wynosi 310 Dżuli. Cechy te sprawiają, że zasilacze producenta APC idealnie sprawdzają się do ochrony komputerów PC, stacji roboczych, terminali komputerowych i internetowych, urządzeń telekomunikacyjnych i sprzętów fiskalnych.
Wygoda wykorzystywania
Zasilacz wyposażony został w 4 wyjściowe gniazda sieciowe oraz gniazdo RJ-45, co umożliwia skuteczną i komfortową obsługę kilku urządzeń równocześnie. Średni czas ładowania akumulatora wynosi 8 godzin, dzięki temu w niedługim czasie można przygotować urządzenie do pracy. Zasilacz posiada bezobsługowy, szczelny akumulator kwasowo-ołowiowy z elektrolitem w postaci żelu szczelny. Na panelu przednim znajduje się wyświetlacz statusu LED ze wskaźnikiem pracy online, pracy na akumulatorze, wymiany baterii i przeciążenia. UPS wyposażony jest ponadto w alarm dźwiękowy, informujący przeciążenie oraz niezwykle niski poziom naładowania akumulatora. Za pośrednictwem portu USB można z komputera uzyskać dostęp do funkcji ochrony zasilania i zarządzania oferowanych poprzez UPS.
Bezpieczeństwo
Zasilacz awaryjny firmy APC posiada szereg zabezpieczeń, takich jak: okresowy autotest akumulatora zapewniający wczesne wykrywanie konieczności zamiany, analiza uszkodzeń akumulatorów z funkcją wczesnego ostrzegania, pozwalająca na podjęcie prewencyjnych czynności konserwacyjnych na czas, czy wyłącznik obwodu z możliwością resetu. Zapewnia dodatkowo ochronę linii danych dla analogowej linii telefonicznej dla telefonu/faksu/modemu/DSL (złącze RJ-45). Dzięki takiemu zestawowi APC Back-UPS CS 650VA zagwarantuje niepodatność na spadki i wahania napięcia i ochronę przed ewentualnymi zwarciami i przeciążeniami. Zasilacz ponadto zgodność z dokumentami i normami: Znak A, Znak C, CE, GOST, NEMKO
dokument RoHS
Unijna dyrektywa (Restriction of Hazardous Substances) z 2003 roku. Odnosi się do ograniczeń zawartości tworzyw szkodliwych (np. Ołów, rtęć kadm) w urządzeniach elektronicznych.
dokument CE
Dyrektywy Unie Europejskiej dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Producent oznaczając swój wyrób znakiem CE deklaruje, że wyrób ten spełnia oczekiwania wszelkich tych dyrektyw.
USB
USB ( Universal Serial Bus ) czyli uniwersalna magistrala szeregowa to rodzaj portu pozwalającego na podłączenie za jego pomocą wielu sprzętów do urządzenia głównego. USB jest zgodne ze standardem Plug and Play czyli systemem samoczynnego wykrywania i rozpoznawania przez system. Jest też w stanie zasilać podłączone urządzenie. USB używane jest obecnie poprzez większość sprzętów np. Kamery, aparaty, telefony, drukarki, modemy, myszki czy klawiatury.