efektywność
Zasilacz do PC AK-B1-450 marki Akyga o mocy 450 W. Taka moc zezwala na zastosowanie go w bardzo wydajnych systemach komputerowych z procesorami i kartami graficznymi dedykowanymi do gier i zadań biurowych. W zasilaczu zainstalowany jest produktywny 120 milimetrowy, cichy wentylator wewnętrzny, który gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza i chłodzenie komponentów.
Napięcia
Zasilacz cechuje się napięciami (maksymalne obciążenie): +3.3V - 20A, +5V - 20A, +12V - 24A, -12V - 0.5A, +5Vsb - 2.5A. Taki zakres umożliwia utrzymanie stabilnej pracy komputera choćby pod dużym obciążeniem poszczególnych części. Pozwala na dodatek na podkręcanie poszczególnych podzespołów co niewątpliwie miłośników overclockingu.
Złącza i kompatybilność
Zasilacz kanon ATX 12V V2.0, dzięki temu można zainstalować go w każdej charakterystycznej obudowie PC. Model ten wyekwipowany jest w pokaźny wachlarz złącz: ATX 24-pin (20+4), 3x SATA, 2x Molex, 12V 4-pin (P4). Pozwala to na dowolną konfigurację podzespołów komputera oraz wielki zakres rozbudowy, modernizacji, wysoką kompatybilność z podzespołami przystępnymi na rynku, a także eliminuje konieczność użytkowania dodatkowych adapterów zasilania.
Zabezpieczenia i atesty
Zasilacz posiada zabezpieczenia i dokumenty gwarantujące jednostajną, bezpieczną i niezawodną pracę, m.in.: certyfikaty typu CE i RoHS i zabezpieczenia OVP (zabezpieczenie nadnapięciowe), OCP (zabezpieczenie nadprądowe), OPP (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe), OTP (zabezpieczenie przed przegrzaniem) i SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe). Ponadto pasywny układ PFC, czyli korekcję współczynnika mocy. Pozwala to na trafne przypasowanie współczynnika mocy do warunków panujących w komputerze, przy małym dodatkowym poborze prądu z sieci elektrycznej.
dokument CE
Dyrektywy Unie Europejskiej dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem stosowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Firma oznaczając swój wyrób znakiem CE deklaruje, że wyrób ten spełnia kryteria wszelkich tych dyrektyw.
certyfikat RoHS
Unijna dyrektywa (Restriction of Hazardous Substances) z 2003 roku. Odnosi się do ograniczeń zawartości tworzyw szkodliwych (np. Ołów, rtęć kadm) w urządzeniach elektronicznych.