wydajność
Zasilacz do PC CTG-650C o mocy 650 W. Pozwala na to wykorzystanie go do zasilania szczególnie produktywnych systemów komputerowych z konkretnymi procesorami i postępowymi kartami graficznymi przeznaczonymi do gier i obróbki grafiki. W zasilaczu zainstalowany jest wydajny 120 milimetrowy, cichy wentylator wewnętrzny, który zagwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza i chłodzenie komponentów.
Napięcia
Zasilacz charakteryzuje się napięciami (maksymalne obciążenie): +3.3V (22 A), +5V (22 A), +12V1 (30 A), +12V2 (30 A), -12V (0.3 A), +5Vsb (3.0 A). Taki zakres pozwala na utrzymanie stabilnej pracy komputera nawet pod sporym obciążeniem poszczególnych części. Pozwala również na podkręcanie poszczególnych podzespołów co bez wątpienia wielbicieli overclockingu.
Złącza i kompatybilność
Zasilacz standard ATX 12V V2.3, dzięki temu można zainstalować go w każdej charakterystycznej obudowie PC. Zakres posiadanych przez zasilacz złącz jest nad wyraz duży: 1x ATX 24-pin (20+4), 2x PCI-E 8-pin (6+2), 6x SATA, 4x Molex, 2x Floppy, wiązka 12V 4-Pin, wiązka EPS 8-Pin. Pozwala to na dowolną konfigurację podzespołów komputera, a także obszerny zakres rozbudowy, modernizacji, wysoką kompatybilność z podzespołami dostępnymi na rynku i likwiduje konieczność wykorzystywania dodatkowych adapterów zasilania.
Zabezpieczenia i certyfikaty
Zasilacz posiada zabezpieczenia i dokumenty zapewniające jednostajną, bezpieczną i niezawodną pracę, m.in.: dokument 85 Plus, CE, RoHS, a także UVP (zabezpieczenie podnapięciowe), OVP (zabezpieczenie przeciwprzepięciowe), SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe), OPP (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe) i AFC (automatyczna kontrola szybkość obrotowej wentylatora). Ponadto aktywny PFC, czyli korekcję współczynnika mocy. Pozwala to na odpowiednie dostosowanie współczynnika mocy do warunków panujących w komputerze, przy minimalnym dodatkowym poborze prądu z sieci elektrycznej.
dokument CE
Dyrektywy Unie Europejskiej dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem wykorzystywania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Producent oznaczając swój wyrób znakiem CE deklaruje, że wyrób ten spełnia oczekiwania wszelkich tych dyrektyw.
atest RoHS
Unijna dyrektywa Restriction of Hazardous Substances z 2003 roku. Dotyczy ograniczeń zawartości materiałów destrukcyjnych w urządzeniach elektronicznych takich jak: ołów, rtęć kadm i niemało innych.
nVidia SLI
technika, która pozwala na inteligentne skalowanie produktywności podsystemu graficznego przez łączenie mocy kilku kart graficznych. Dzięki wykorzystaniu zastrzeżonych algorytmów i wbudowanej w każdy z procesorów graficznych (GPU) NVIDIA przeznaczonej logiki sterującej, która odpowiada za skalowanie efektywności, technologia NVIDIA SLI gwarantuje do 2 razy (w przypadku dwóch kart) lub 2.8 razy (w przypadku trzech kart) wyższą produktywność w przypadku korzystania z pojedynczej karty graficznej.