OPIS towaru: Miedziane dodatki do wnętrz przyciągają uwagę jednocześnie sympatyków progresywnego i wytwornego wyglądu, jak i fanów przytulnych aranżacji, a także stylu japandi. Wieszaki COPPER ozdabiane są na froncie szczotkowaną miedzią, a ich bazę stanowi drewno dębowe. Miedziany front jest dokładnie przygotowany, szczotkowany i zabezpieczony olejem, co pozwala na dłuższe zachowanie barwy. Z czasem miedź zmienia kolor na ciemniejszy i bardziej nieregularny. Ze względu na utlenianie się miedzi, wieszaki te rewelacyjnie pasują ponadto do wnętrz urządzonych w stylu wabi-sabi.
kolekcja: Copper
pakiet mieści:
- wieszak ścienny Copper
- tzrpień, a także kołek montażowy
OPIS OLEJU: Twardy olej bezbarwny (półmat) – jest to naturalny olej z twardym woskiem. Nie zawiera rozpuszczalników. Powłoka drewniana zaimpregnowana tym olejem jest jeszcze bardziej wytrzymała na działanie wody i ścieranie i pozostaje dłużej jasna (mniej żółknie).
SPOSÓB CZYSZCZENIA: Produkty mosiężne i miedziane, które nie są zabezpieczone dopełniającą warstwą lakieru ulegają procesowi patynowania.
Oznacza to, że w skutek kontaktu z wodą i tlenem mogą z czasem zmieniać swój kolor. Nie stanowi to podstaw do reklamacji.
Aby zachować pierwotny wygląd powierzchni mosiężnych i miedzianych należy je regularnie czyścić środkami przeznaczonymi do czyszczenia metali kolorowych tj. PUTS.
Nie należy stosować agresywnych środków czyszczących.
Część drewnianą produktu należy czyścić miękką ściereczką nasączoną delikatnym roztworem szarego mydła (korzystnie odciśniętą), w kierunku zgodnym z usłojeniem drewna. Nie należy używać syntetycznych detergentów oraz innych silnych preparatów czyszczących. Olejowane drewno nie może mieć na dodatek kontaktu z alkoholem – mogłoby trwale się odbarwić. Jeśli warstwa wymagałaby renowacji, należy oszlifowany, odpylony uchwyt zaolejować ponownie dwoma powłokami oleju.
SPOSÓB konstrukcji: Uchwyty i gałki zalecamy montować ręcznie przy pomocy śrubokręta. Nie zalecamy wykorzystywania wkrętarek.
Ważne: kiedy mają Państwo już wytrasowane i wywiercone otwory, w trakcie próby konstrukcji należy sprawdzić, czy wkręty układają się pod kątem prostym w stosunku do uchwytu i do frontu szafki. Jeśli jest jakiekolwiek odchylenie należy rozszerzyć otwory (np. O 1 mm) i spróbować ponownie. Inne niżeli prostopadłe ustawienie wkrętów skutkować może uszkodzeniem uchwytu w czasie konstrukcji lub w trakcie wykorzystywania. w sytuacji kiedy wkręt jest odchylony na uchwyt działają szczególnie znaczne siły, inne w trakcie wykorzystywania prawidłowo zamocowanego uchwytu.
informacje dopełniające: Ponieważ uchwyty te realizowane są ręcznie, między egzemplarzami tego samego modelu mogą pojawić się minimalne różnice.