Niezwykła baśń filozoficzna autorki włoskich bestsellerów! nieduża Tygrysica nie jest podobna do innych tygrysów zamieszkujących Tajgę. Nie potrafi bezkrytycznie przyjąć praw rządzących światem zwierząt, zadaje pytania o sens życia, wolność i przeznaczenie.
Pragnie odnaleźć własną drogę - niekoniecznie tą wyodrębnioną poprzez Matkę, naturę i tradycję. Do celu swoich poszukiwań zbliża się, gdy staje oko w oko z człowiekiem - tą najbardziej niebezpieczną, lecz i fascynującą istotą.
Susanna Tamaro z lekkością i wielkim talentem literackim snuje na poły filozoficzną bajkę, po którą mogą sięgnąć tak dzieci, jak i dorośli czytelnicy. Przygody Tygrysicy i napotykanych poprzez nią bohaterów - ludzkich i zwierzęcych - kryją w sobie opowieść o uniwersalnych wartościach: odwadze, wolności i poszukiwaniu własnego,,ja".Historia niepokaźnej Tygrysicy to opowieść o odwadze, prawdziwej przyjaźni, wolności i poszukiwaniu własnej życiowej drogi.
pokazuje nam, iż nie jest ważne, gdzie się znajdujemy i z jakimi problemami przychodzi nam się zmagać, najistotniejsze -zawsze pozostać sobą.Marta Machnicka, www.opetaniczytaniem.pl Czasem poprzez swoją "odmienność" tak jak tygrysica czujemy się zagubieni, zniewoleni, jednak musimy pamiętać, iż ta inność powoduje, iż jesteśmy jedyni w swym typu.
Susanna Tamaro w "Tygrysicy i akrobacie" ukazuje, że walka o odzyskanie wewnętrznej wolności, odnalezienie własnej natury, spełnienie marzeń, choć nieprzystępne, jest osiągalne. I choćby jeśli trakcie w poszukiwaniu własnego "ja" napotkamy na przeszkody, to musimy potraktować je jako wyzwanie, gdyż "kiedy ma się marzenia, można przeskakiwać góry.
Żadna przeszkoda nie wydaje się przeszkodą, żadne ograniczenie prawdziwym ograniczeniem." "Tygrysica i akrobata" to zawieszona pomiędzy realizmem, a baśnią, prozą, a poezją filozoficzna, refleksyjna opowieść o odwadze, kroczeniu własną drogą, o wolności i spełnianiu marzeń i o tym,zawsze, bez względu na wszystko zawsze warto być sobą.
Marta Pyznar, cuddle-up-with-a-good-book.blogspot.com,,Tygrysica i akrobata" to atrakcyjna, poetycka i filozoficzna baśń, która z mojego punktu widzenia może mieć dużą wartość terapeutyczną, stanowczo dla osób zagubionych, czy poszukujących własnej drogi.
Książkę mogą czytać zarówno starsze dzieci, młodzież, jak i dorośli. Wszystko zależy od dojrzałości emocjonalnej czytelnika, a także jego doświadczeń życiowych. Tygrysica i akrobata jest może służyć za książkowy drogowskaz.
Polecam wszystkim, niezwykle młodym dorosłym, którzy poszukują odpowiedzi na egzystencjalne pytania. Serdecznie polecam. Paulina Jaworska-Andryszewska, www.bookhunter.pl Susanna Tamaro stawia na pozorną naiwność - dzięki niej może wprowadzać do historii głębokie prawdy o życiu i relacjach z innymi.
Przygląda się trudnemu procesowi spełniania marzeń i uwodzi czytelników samym pomysłem. Jest to historia, którą czytać mogą dorośli, ale też i młodzi ludzie - każdy wyciągnie z opowieści coś dla siebie.
Takie książki, jeśli już pojawią się na rynku, ekspresowo zaczynają być uznawane za klasykę i szanowane za wejście w baśniową z pozoru rzeczywistość. Izabela Mikrut, tu-czytam.blogspot.com Książka nie narzuca wymogów wiekowych swemu odbiorcy.
Mogą ją czytać zarówno starsze dzieci, młodzież, jak i dorośli. Wszystko zależy od dojrzałości emocjonalnej, doświadczeń życiowych i osiągnięcia etapu zadawania pytań egzystencjalnych. Dokładnie tak, jak w przypadku niewiele znaczącego Księcia Antoine de Saint-Exupéry'ego, Mistrza Andy'ego Andrewsa, Oskarżonego pluszowego M.
Clifforda Chasego i wielu, wielu innych książkowych drogowskazów życia. Doskonała pozycja dla mojej młodzieży, która prosi mnie o coś mądrego, życiowego, filozoficznego i pełnego sentencji do wynotowania!Maria Akida, clevera.blox.pl Susanna Tamaro urodziła się w Trieście w 1957 roku.
Ukończyła reżyserię w Eksperymentalnym Ośrodku Kinematografii i przez dziesięć lat pracowała dla telewizji, kręcąc filmy dokumentalne o charakterze naukowym. Odkąd rozpoczęła karierę pisarską, jej książki sprzedały się we Włoszech w milionach egzemplarzy i doczekały wydań w ponad 40 krajach.
Jest zaangażowana w działalność licznych organizacji charytatywnych i humanitarnych. Aktualnie mieszka na farmie w Umbrii, gdzie zajmuje się m.in. Hodowlą pszczół.