WYOBRAŹ SOBIE JAK TA ładna REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.
WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.
WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.
UWAGA - produkt JEST realizowanY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE W HISZPAŃSKIM ZAKŁADZIE PŁATNERSKIM (TEN wyjątkowY produkt JEST wytworzonY całkowicie RĘCZNIE Z WYSOKOWĘGLOWEJ STALI TOLEDAŃSKIEJ, KTÓRA cenionA JEST ZA bardzo korzystnĄ JAKOŚĆ).
(3204/V)
Prezentowany model jest wierną repliką oryginału. Miecz nie jest naostrzony ani dopasowany do ostrzenia. Ostrze wytworzone jest ze stali toledańskiej pokrytej chromem.
Producent: HISZPAŃSKI ZAKŁAD PŁATNERSKI
Materiał:
głownia: wysokowęglowa stal toledańska,
pochwa: tworzywo obite materiałem skóropodobnym
DŁUGOŚĆ: 110cm
WAGA: 1,3 kg
"Wikingowie to skandynawscy wojownicy, którzy od VIII wieku podejmowali dalekie wyprawy o charakterze kupieckim, rabunkowym lub osadniczym.
w sytuacji wypraw łupieżczo-handlowych mówi się o wikindze zachodniej i wikindze wschodniej. Organizatorami wypraw do krajów Europy Zachodniej byli Normanowie duńscy i norwescy (czyli właśnie wikingowie), a także mieszkańcy dzisiejszej południowej Szwecji (prowincje Bohuslän, Halland, Uppland, Skåne i Blekinge). Normanowie szwedzcy, najczęściej Swionowie i Goci, organizowali wyprawy do krajów położonych na wschód i południe od ich ojczyzny, docierając do Bułgarii Kamskiej, Rusi Kijowskiej, Bizancjum, a nawet Kalifatu Bagdadzkiego.
Słowo wiking pochodzi od nazwy morskich, orężnych wypraw: "viking". Słowo to początkowo łączono z staronordyjskiego vik (zatoka) lub starogermańskiego vik (osada portowa). Później zauważono jednak, iż słowo to pojawiło się jeszcze w VIII wieku (przed okresem napaści wikingów na wybrzeża Anglii, Irlandii i Francji) w postaci staroangielskiego "wicingsceada" i starofrancuskiego "witsing". Od tamtej pory zaczęto bratać nazwę wiking z tym właśnie obszarem językowym, wskazując na staroangielski "wic" oznaczający obóz handlowy. Pierwszy raz tego kreślenia użyto na długo przed epoką wikingów, wobec saksońskich (saskich) osadników"1.
1-Wikingowie [online]. Wikipedia: wolna encyklopedia, 2008-08-30 07:30Z [dostęp: 2008-09-9 13:49Z]. Przystępny w Internecie:http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikingowie&oldid=13889045