"Autorzy dokonali przeglądu najważniejszych pojęć i koncepcji dotyczących zwinnego zarządzania zespołami, projektami i przedsiębiorstwami zorientowanymi projektowo. Zakres pracy i jej struktura łączą omówienie problematyki zarządzania zwinnego - jego istoty, ewolucji, najróżniejszych perspektyw, praktyk zarządzania zwinnego i problematyki badawczej - tworzenia modelu konceptualnego, prowadzenia ilościowych i jakościowych badań naukowych nad zwinnością zespołów projektowych.
Omówili przebieg i wyniki badań naukowych nad wpływem praktyk zwinnych na wartość dla interesariuszy, co może być inspiracją dla badaczy, nad wyraz doktorantów i młodych pracowników naukowych. Wszystko to powoduje, iż obszar badawczy wybrany poprzez Autorów jest obszarem niezwykle atrakcyjnym i prekursorskim.
Dotyczy on budowania zwinnego zespołu projektowego, a także wpływu tej zwinności na wartość dla różnorodnych interesariuszy projektów systemów informatycznych. Rozważania Autorów mają charakter teoretyczny, poznawczy i empiryczny.
Postawiono w nim bardzo atrakcyjne pytania i cele badawcze i sformułowano hipotezy, a co najważniejsze wyczerpująco i rzetelnie Autorzy odpowiedzieli na te pytania, osiągnęli cele i zweryfikowali hipotezy.
Należy zaznaczyć, że podjęty problem badawczy jest niezwykle niełatwy i konkretnie zmienny, zwłaszcza biorąc pod uwagę zróżnicowanie projektów informatycznych i zespołów projektowych, a także dynamiczny rozwój technice.
(...) Książka bez dwóch zdań będzie cenną pozycją dla profesjonalnych i nieprofesjonalnych odbiorców nie tylko ze środowisk akademickich, lecz i gospodarczych. Dodatkowo monografia może być także {pomocn|przydatn)a na specjalistycznych wykładach i ćwiczeniach dla studentów wszystkich uczelni, na których wykładane są przedmioty z informatyki, informatyki ekonomicznej, ekonomii czy zarządzania.
Prof. Dr hab.