"[...] Procedura zamówień publicznych, t.1, [...] stanowi ważny głos w dyskusji nad stanem zamówień publicznych w naszym kraju. Wpisuje się także niezwykle udatnie w kierunek odbywającego się od pewnego czasu dyskursu na temat toczących się prac nad nową regulacją prawną zamówień publicznych.
Ważnym jego elementem [...] jest problematyka procedury niezbędnej do zapewnienia dobrego wydatkowania środków poprzez podmioty z sektora publicznego. [...] mieści wartościowe merytorycznie opracowania dotyczące problematyki celów i zasad Prawa zamówień publicznych, ich efektywności i nowoczesności, zagadnień wsparcia sektora niepokaźnych i średnich przedsiębiorców, kwestii użytkowania środków ochrony prawnej, działań podejmowanych w ramach procedury udzielania zamówień, [...] pewne postulaty dotyczące konstrukcji nowych rozwiązań prawnych.
Stanowi [...] wyjątkowo niebanalne i udatne połączenie głosów [...] praktyków i teoretyków zamówień publicznych, ujawniających z jednej strony słabości obowiązującego prawodawstwa, z drugiej zaś wskazujących na potrzebne rozwiązania [...].
Stanowić więc powinna istotnie interesującą, inspirującą i konieczną lekturę równocześnie teoretyków, jak i być może z zasady praktyków, borykających się z koniecznością codziennego wykorzystywania Prawa zamówień publicznych." Z recenzji dr hab.
Tadeusza Kocowskiego, prof. Nadzw. UWr Powyższy opis pochodzi od wydawcy.