Czerwony Blitzkrieg'' pokazuje fascynujące kulisy zajęcia przez Związek Sowiecki we wrześniu 1939 roku wschodnich terenów Rzeczypospolitej, a następnie Litwy, Łotwy, Estonii, Besarabii. Jak tak naprawdę wyglądał sowiecki Pochód Wyzwoleńczy$690 Co spowodowało, że państwa nadbałtyckie (oprócz Finlandii), bez jednego wystrzału, oddały się pod władzę ZSRR$691 Dlaczego Rumunia oddała Besarabię$692 Jakimi środkami dysponowała wówczas Armia Czerwona, jaki był powód i plan zajęcia sąsiednich państw, i co z tego wyszło.
Uzupełnieniem książki są niepublikowane dotąd wspomnienia kombriga S. Kriwoszeina o jego spotkaniu z generałem H. Guderianem we wrześniu 1939 roku w Brześciu nad Bugiem. O tym wszystkim, uzupełnionym wieloma ilustracjami, czytajcie w Krasnym Blitzkriegu.
Vladimir Beshanov należy do najbardzie modnych w krajach b. ZSRR pisarzy paradokumentalnej literatury wojennej. W najszczególniej prestiżowych rosyjskich wydawnictwach wydał już sześć tytułów, m.in proces poświęcony II wojnie światowej ( w tym Czerwony Blitzkrieg, 1942 - rok nauki''.
10 stalińskich udarow, Tankowyj pogrom) i Twierdzę Brzeską. Z wykształcenia wojskowy, pisarstwem zajmuje się od kilkunastu lat. Cechuje go wielki obietywizm i krytyczny stosunek do historii wojnyInicjał 2008, ISBN: 978-83-926205-2-5, 170x240, 300 s., oprawa twardaCzerwony Blitzkrieg Vladimir Beschanov...