Dodatkowa moc w czasie rozruchu. SinusMax – lepsza technologia.
unikalną cechą technologii SinusMax jest szczególnie wysoka moc rozruchowa. Klasyczne, technologie wysokich częstotliwości nie oferują tak arcytrudnych produktywności. Przetwornice Phoenix nadają się nieprzeciętnie do zasilania maszyn o szczególnie wysokich obciążeniach takich jak sprężarki chłodnicze czy silniki elektryczne.
Praktycznie nieograniczona moc dzięki możliwości pracy równoległej i 3-fazowej.
W celu uzyskania wyższej mocy, równolegle może pracować jednocześnie do sześciu inwerterów. Na przykład sześć przetwornic 24/5000 dostarczy 24kW/30kVA mocy wyjściowej. Realna jest praca także w konfiguracji 3-fazowej.
W celu przeniesienia obciążenia na inne źródło zasilania zastosuj samoczynny przełącznik źródeł zasilania (Automatic Transfer Switch).
w przypadku, gdy wymagany jest automatyczny przełącznik zaleca się używanie kompilacji inwertera i ładowarki – MultiPlus. W urządzeniach tych znajduję samoczynny przełącznik, dzięki któremu funkcja ładowania może być wyłączona. Dzięki szybkiej reakcji urządzeń w trakcie zmiany źródła zasilania reakcji sprzętów (poniżej 20 milisekund) komputery i inny wrażliwy sprzęt elektroniczny działa bez najmniejszych zakłóceń.
Interfejs do komputera.
Wszystkie modele posiadają port RS-485.zjednoczyć się z komputerem potrzebny jest interfejs MK2. Przejściówka ta zagwarantuje separację galwaniczną pomiędzy przetwornicą a komputerem i konwertuje ze standardu RS-485 do RS-232. Dostępna jest również przejściówka ze standardu RS-232 na USB. Dzięki gratisowemu oprogramowaniu VEConfigure, które proponuje Victron Energy można dopasować wszystkie parametry falowników, napięcie wyjściowe i częstotliwość powyżej i poniżej ustawień napięć, a także programować przekaźnik. Przekaźnik ten może być wykorzystany na przykład do sygnalizacji alarmów albo uruchamiać generator. Falowniki mogą być dodatkowo połączone do nowej sieci kontroli mocy Victron Energy, innego skomputeryzowanego monitoringu albo systemu kontroli.